Sužinosite
Dienotvarkė užtikrina patogų dienos pabaigos nuspėjamumą, o tai svarbu norint kokybiškai išsimiegoti. Tai tiesa, jei esate suaugęs žmogus… ir tai ypač aktualu, jei turite kūdikį. Tyrimai rodo, kad nuoseklus miego režimas gali padėti jūsų naujagimiui geriau išsimiegoti ir rečiau prabusti vėlai vakare. Papildoma nauda? Tėvų nuotaika tokiomis situacijomis paprastai taip pat pagerėja.
Dienotvarkė – raktas į ramų kūdikio miegą
Kūdikiai į šį pasaulį ateina pagal savo laikrodį. Juk jie iš tikrųjų nežino, kuo skiriasi 2 val. nakties ir 2 val. ryto. Taip yra todėl, kad dar nesusiformavo jų cirkadinis ritmas – 24 valandų vidinis laikrodis, kuris reguliuoja miego ir budrumo ciklus. Taigi, kaip mokote kūdikį vaikščioti ir kalbėti, taip pat galite padėti suderinti jo vidinį laikrodį su aplinkiniu pasauliu. (Pradėkite mokyti miegoti, kai kūdikiui bus 4-6 mėnesiai.) Jūsų tikslas turėtų būti sukurti gražią ir nuoseklią rutiną, kuri padėtų jiems nurimti.
Kaip įvesti dienotvarkę į kūdikio gyvenimą?
Dėmesys maitinimui
Niekas nemiega gerai, kai gurgia pilvas. Kūdikio pamaitinimas likus maždaug 15 minučių iki jam atsigulant į lovelę gali padėti jam šiek tiek nurimti.
Maudynės prieš miegą
Raminanti vonia likus 90 minučių ar valandai iki miego padeda užmigti. Priežastis? Viskas susiję su jūsų kūdikio kūno temperatūra. Šilta vonia skatina kūdikio rankų, kojų ir galūnių kraujotaką.
Garsiai skaitykite knygą
Geros istorijos magija apima ir miegą. Taip pat jūsų balsas ir jo tono pokyčiai padės kūdikiui nurimti ir greičiau užmigti.
Venkite laiko prie ekrano
Laikas, praleistas prie televizoriaus ar planšetinio kompiuterio ekrano, ne tik užims jūsų vaiką dienos metu. Jis taip pat gali neleisti jiems miegoti naktį. Tyrėjai nustatė, kad 3 mėnesių vaikai, kurie 34 minutes žiūrėjo televizorių, per dieną vidutiniškai miegojo 22 minutėmis trumpiau. Tad reiktų stengtis prieš pat miegą nedaryti nieko, kas galėtų pernelyg stimuliuoti vaiką.
Būkite nuoseklūs
Prieš miegą reikėtų suteikti dienos pabaigai struktūrą. Taigi, kiekvieną vakarą vaiko rutiną pradėkite tuo pačiu metu. Eikite ir ta pačia tvarka. (Pavyzdžiui, maudynės, skaitymas, greitas užkandis ir tada lopšinė.) O svarbiausia – maždaug tuo pačiu metu užgesinkite šviesą.