Namų stereofoninių garsiakalbių pirkimo vadovas

Namų stereofoninių garsiakalbių pirkimo vadovas

Susikurdami ir klausydami grojaraščio galite nukeliauti į savo fantazijų pasaulį. Visą malonumą galite pajausti tik tuomet, kai kambaryje turėsite pritaikytą garso aparatūrą.

Kokio dydžio garso aparatūrą rinktis?

Tinkamą dydį reikėtų rinktis pagal savo kambario erdvę. Didelėje svetainėje puikiai tiktų ant grindų pastatomi garsiakalbiai. Grindiniai garsiakalbiai gali suteikti didelį ir natūralų garsą bei tvirtus žemuosius dažnius.

Jeigu jums reikalinga garso sistema mažesnėms patalpoms, tuomet galite rinktis lentynų garsiakalbius. Lentyninė garso aparatūra turi aukštų ir vidutinio žemųjų dažnių garsiakalbius, kaip ir ant grindų stovinčiose modeliuose. Tačiau lentynose esantys garsiakalbiai gros ne taip giliai, kaip didieji garsiakalbiai. Jeigu mėgstate žemuosius dažnius, tuomet vertėtų apsvarstyti žemųjų dažnių garsiakalbio pirkimą.

Koks jūsų klausymosi stilius?

Kartais žmonėms ne visada patinka klausyti garsiai muziką, todėl renkasi silpnesnius garsiakalbius. Galbūt mėgstate klausyti nuosaikesniu lygiu muziką, kai užsiimate kokia nors veikla. Kartais dideli garsiakalbiai poilsio kambaryje yra tiesiog nereikalingi, nes nebus išnaudojamas visas garsas. Pagalvokite kaip mėgstate muziką klausyti jūs, o tai padės nuspręsti ar jums reikia didelių kolonėlių.

Kurios specifikos yra svarbios?

Garso aparatūra namams dažniausiai yra perkama pagal žmonių atsiliepimus. Tačiau ne visuomet matomi atsiliepimai gali būti geriausias variantas jūsų namams. Siūlome pažvelgti į:

  • Garsiakalbio dažnio atsakas – matuojamas hercais (Hz). Jis parodo skleidžiamų tonų diapazoną. Pirmieji skaičiai nurodo kaip žemai garsiakalbis gali groti. Antrasis skaičius nurodo viršutinio garsiakalbio tonų diapazonų ribą. Kuo didesnis dažnio atsakas, tuo išsamesnį garsą galite skleisti.
  • Jautrumas – parodo kaip efektyviai galią paverčia garsu. Kuo aukštesni įvertinimai, tuo garsiau jūsų garsiakalbis gros. Garsą galima išmatuoti decibelais (dB) už vieno metro. Vis keli decibelai jautrumo gali labai pakeisti garsą.
  • Galios valdymas – kiekviename garsiakalbyje galite pamatyti rekomenduojamą garso diapazoną. Tai parodo, kokio stiprumo stiprintuvą turėtumėte turėti. Mažesni skaičiai nurodo mažiausią reikalingą galią, o didesnis skaičius nurodo didžiausią galią, kurią garsiakalbis gali palaikyti.

Kiek išleisti garso aparatūrai?

Šiomis dienomis garso aparatūros pasirinkimas yra labai platus, todėl galite atrasti tinkamą pasirinkimą pagal savo turimą biudžetą. Jeigu turite didesnį biudžetą, tuomet siūlome apsvarstyti žinomo prekinio ženklo gaminių pirkimą, nes juose naudojamos geriausios medžiagos, kad būtų sukuriama kuo geresnė patirtis.

 

Parašykite komentarą