Renginiai užima svarbią vietą visuomenės gyvenime, atlikdami ne tik reikšmingą vaidmenį kalbant apie individo laisvalaikį, bet ir visuomenės kultūrą, verslą, ekonomiką bei kitas sritis. Renginiai suteikia galimybę ne tik pakeisti pabodusią aplinką bei išeiti pasižmonėti, bet ir kuria naujas darbo vietas, generuoja pajamas, skatina ekonomiką ir panašiai. Žodžiu, tai – skatintinas reiškinys, pasižymintis visa eile pliusų. Tikriausiai nenustebinsime teiginiu, jog renginiai Vilniuje, lyginant su kitais miestais, yra dažnesni, įvairesni, pritraukiantys didesnę masę dalyvių ir panašiai. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindines priežastis, lemiančias tokią tendenciją.
Gyventojų skaičius. Vilniuje, Lietuvos sostinėje, gyvena daugiausia žmonių, šis miestas pritraukia ir būrius turistų. Savaime suprantama, jog gyventojų skaičius tiesiogiai proporcingas ir vykstančių renginių kiekiui. Logiška: kur yra paklausa, ten turi būti ir pasiūla.
Gyventojų „charakteris“. Tikriausiai yra tekę susidurti su nuomone, jog provincijoje gyvena sėslūs, niekuo (nebent – žydruoju TV ekranu) nesidomintys žmonės. Tuo tarpu, vilniečiai, priešingai, yra žingeidūs, nenustygstantys vietoje ir, vaizdžiai tariant, reikalaujantys „duonos ir žaidimų“. Aišku, tokią tendenciją daugiau įtakoja ne charakteris: ilgainiui tai suformuoja aplinkybės bei gyvenimo sąlygos. Kaimo vietovėse, savaime suprantama, dažniau tenka suktis ūkio darbuose, o ir renginių repertuaras gerokai skurdesni. Tuo tarpu vilniečiai, užbaigę darbus, vakarais bei savaitgaliais yra laisvi ir ištroškę pramogų, kurias renginių organizatoriai ir yra pasirengę suteikti.
Žmogiškųjų išteklių gausa. Kažkas turi sugalvoti renginio idėją, o kažkas – pasirūpinti praktiniu šio įgyvendinimu. Nesvarbu, apie kokio tipo renginius kalbėtume (koncertus, spektaklius ir panašiai), šių užkulisiuose pluša tiek daug žmonių, jog eiliniam žmogui, nenusimanančiam šios srities specifikoje, sunku net ir įsivaizduoti. Ir viskas tik tam, jog galutinis rezultatas pateisintų ar net pranoktų į renginį atvykusiųjų lūkesčius.
Tinkama infrastruktūra. Norint, jog renginys įvyktų, reikia ne tik žmogiškojo kapitalo indėlio, bet ir tinkamos infrastruktūros, pavyzdžiui, didelių, renginiams pritaikytų patalpų, apšvietimo, garso įrangos ir kita. Savaime suprantama, jog ir tam geriausios sąlygos yra būtent Vilniuje.