Kodėl atostogos – naudingos sveikatai?

Kodėl atostogos – naudingos sveikatai?

Atostogauti mėgstame bene kiekvienas. Vieni vyksta į šiltus kraštus, kiti mėgaujasi laisvomis dienomis Lietuvoje: namuose, kaime ar sanatorijoje. Neretai juokaujama, jog jei atostogos leidžiamos namuose, tai yra veltui praleistas laikas. Tačiau ar tikrai? Ekspertų teigimu, nesvarbu ar atostogas leidžiate Maldyvuose, ar atokiame vienkiemyje pas močiutę, ar tai vasara, ar žiema, atostogos – naudingos sveikatai. 

Didina darbingumą

Nors išvykdami atostogų mes siekiame pabėgti nuo darbų, visgi poilsis padeda gerinti darbingumą. Darbas be poilsio gali padaryti išties daug žalos mūsų sveikatai, todėl atostogos – būtinos. Nustatyta, jog padaryti tam pačiam darbui prieš atostogas užtrunka daug daugiau laiko nei grįžus iš jų. Darbų krūva, kuri rodėsi neįveikiama, po savaitės poilsio gali atrodyti kaip kuklus darbelis.

Gerina savijautą

Mokslininkai nustatė, jog atostogų metu galime pagerinti savo savijautą net apie 30 proc.  Taip yra ne todėl, jog pabėgę nuo darbo, leidžiame pailsėti smegenims, o todėl, kad atostogaujant kitaip elgiamės: kvėpuojame grynu oru, daugiau vaikštome/sportuojame, išgeriame daugiau vandens ir t. t. Net gulėdami paplūdimyje atpalaiduojame raumenis, o tai gerina kraujotaką, kuri atkuria širdies ritmą.

Beje, viena iš geriausių pramogų Lietuvoje, leidžiančių pamiršti nerimą, stresą ar depresijos simptomus – jodinėjimas žirgais. Ypač smagu, jog jodinėti galima tiek vasarą, tiek žiemą. Laikas su šiais nepakartojamais gyvūnais gydo ne tik sielą, bet ir kūną (greičiau gyja žaizdos, traumos).

Atsisveikinkite su ligomis

Kuomet daug be perstojo dirbame, mūsų kūnas automatiškai atlieka tam tikrus darbus, todėl nebelieka laiko ir jėgų kovoti su virusais. To pasėkoje, mūsų imunitetas tampa silpnesnis. Na, o po gerų atostogų, galime atsisveikinti su užsitęsusia sloga, uždegimais, lėtiniais sutrikimais ir t. t. 

Ateina įkvėpimas

Jei darbe patiriate kūrybinę krizę, trūksta naujų idėjų, jaučiatės „išsisėmęs“, atostogos yra geriausia, ką galite padaryti. Nauja aplinka, įspūdžiai bei sutikti žmonės, fizinis aktyvumas išvalo iš smegenų įvairias problemas, kurios blokuoja naujų idėjų atėjimą. Išties daug žmonių po atpalaiduojančių atostogų ryžtasi keisti savo gyvenimą, nes yra kupini įkvėpimo naujiems darbams.

Lietuvoje esantis Atostogų parkas (kainos internetinėje svetainėje), puiki vieta pabėgti nuo nusibodusios ir įkvėpimo nebesuteikiančios aplinkos. Na, o jei kartu pasimėgausite ir keletu masažų ar SPA, grįšite dar labiau atsigavę.