Kodėl lietuviai renkasi gyventi Jungtinėje Karalystėje

Kodėl lietuviai renkasi gyventi Jungtinėje Karalystėje

Daugeliui lietuvių Jungtinė Karalystė yra vienas iš pagrindinių gyvenimo užsienyje tikslų. Nesvarbu, ar tai būtų tolesnis mokymasis, ar naujų galimybių paieška, kasmet vis daugiau žmonių iš Lietuvos renkasi persikelti gyventi į Jungtinę Karalystę. Tačiau kodėl? Na, yra keletas veiksnių, dėl kurių JK yra patrauklus pasirinkimas Lietuvos piliečiams. Pažvelkime atidžiau, kas traukia tiek daug žmonių iš Lietuvos.

Kalbos barjero nėra

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės iš Lietuvos renkasi gyventi Jungtinėje Karalystėje, yra kalbos barjero nebuvimas. Kadangi anglų kalba yra pagrindinė kalba, kuria kalbama didžiojoje Britanijos dalyje, imigrantai jaučiasi patogiai kalbėdami ir gyvendami aplinkoje, kurioje gali lengvai susikalbėti su bendraamžiais ir vietiniais gyventojais. Dėl to jiems lengviau integruotis naujuose namuose ir nereikia mokytis visiškai naujos kalbos – tai gali būti ypač sudėtinga, kai persikraustoma į užsienį. O patį bendravimą palengvina tokie įrankiai kaip https://vertejas.lt/anglu-lietuviu

Daug tautiečių

Dar vienas veiksnys, dėl kurio Jungtinė Karalystė yra tokia patraukli kryptis lietuviams, yra didelė jos diasporos bendruomenė. Britų salose tradiciškai gyvena daug etninių lietuvių, kurie per pastarąjį šimtmetį susibūrė į bendruomenes visoje Anglijoje, Velse, Škotijoje ir Šiaurės Airijoje. Todėl neretai atvykėliai iš Lietuvos, atvykę į Didžiąją Britaniją, atsiduria tautiečių apsuptyje, o tai neabejotinai padeda jiems daug greičiau įsikurti naujuose namuose, nei jei jie patys būtų persikėlę kur nors kitur!

Geros darbo užmokesčio galimybės

Galiausiai, daugelis žmonių iš Lietuvos renkasi gyventi Jungtinėje Karalystėje dėl įspūdingos darbo rinkos ir atlyginimų galimybių. Atlyginimai nuolat didesni nei Lietuvoje, be to, yra daugybė galimybių įsidarbinti visose pramonės šakose, todėl nenuostabu, kad tiek daug jaunų specialistų nusprendžia persikelti čia ieškodami geresnio užmokesčio ir pelningo darbo

Turinio apibendrinimas

Jungtinė Karalystė tampa vis populiaresnė tarp lietuvių, ieškančių vietos užsienyje, kur jie galėtų klestėti ir naudotis didesnėmis karjeros galimybėmis nei namie Lietuvoje. Netrūksta priežasčių, kodėl ši maža Europos šalis pasirinko Didžiąją Britaniją kaip savo kelionės tikslą – nuo kalbos barjero nebuvimo ir gausybės tautiečių iki gerų darbo užmokesčio perspektyvų! Jei ketinate patys persikelti, tai tik keletas privalumų, kurių galite tikėtis čia atvykę!