Kokio tipo krosnelę rinktis?
Autonominės šildymo sistemos įrengimas pirmiausia prasideda nuo tinkamos įrangos pasirinkimo. Tai dažnu atveju reiškia, jog tenka susipažinti su daugybę galimų variantų, įvertinti jų privalumus ir trūkumus, skaityti kitų vartotojų atsiliepimus ir ko gero pasikonsultuoti su specialistais. Mes nesigilinsime į visų galimų šilumos šaltinių niuansus, verčiau sutelksime dėmesį į vieną jų – krosneles. Tai būdas apjungti patalpų apšildymą su atviros ugnies sukuriama atmosfera.
Kai kurie vartotojai painioja krosneles su židiniais, tačiau nežiūrint į kai kuriuos panašumus, tai visgi yra skirtingi įrenginiai, turintys savo ypatumus. Nors pagrindinės funkcijos tiek vienų, tiek kitų yra labai panašios, tačiau yra kelis esminiai skirtumai:
- Didžioji dauguma krosnelių yra šilumos šaltiniai praktiškai paruošti naudojimui ir reikalaujantys tik pajungimo prie dūmtraukio. Židiniams tuo tarpu tenka paruošti specialią vietą, į kurį yra montuojama kapsulė.
- Krosnelės įprastai pasižymi tuo, kad būna gan nedidelės ir gali būti naudojamos net ir visai nedidelėse patalpose.
- Papildomos funkcijos. Kai kurie krosnelių modeliai yra pritaikytos maisto gamybai. Jose yra įrengtos kaitlentės ir netgi orkaitės, tad jos tampa dar universalesnės.
Apie skirtingus krosnelių modelius ir jų pritaikymą buityje galima sužinoti, paspaudus ant nuorodos https://www.namams24.lt/krosneles. Tiems, kas yra apsisprendęs dėl šio įrenginio įsigijimo, norėtume parekomenduoti į ką vertėtų atkreipti dėmesį:
- Svarbiausias veiksnys renkantis bet kokį šilumos įrenginį. Jis parodo, kokiam patalpų plotui pakaks pasirinktos krosnelės generuojamos šilumos.
- Šilumokaitis. Sprendimas, leidžiantis krosnelę naudoti ne tik oro, bet ir vandens šildymui. Tokiu būdu nereikia naudotis elektriniais vandens šildytuvais ir kitais prietaisais.
- Medžiagos iš kurių pagamintas korpusas. Čia pasirinkimas dažnu atveju yra iš dviejų variantų: ketaus ir plieno. Pastarasis greičiau įšyla ir greičiau pradeda perduoti šilumą aplinkai, tačiau ir atvėsta greičiau bei tarnauja trumpiau nei ketaus modeliai, kurie gerokai ilgiau išlaiko šilumą. Svarbus veiksnys yra ir įrenginių svoris, nes ketaus krosnelėms gali tekti sustiprinti ir specialiai paruošti grindis, toje vietoje, kur planuojate statyti savo šilumos šaltinį.