Kaip išsirinkti tinkamus stumdomus vartus?

Kaip išsirinkti tinkamus stumdomus vartus?

Sklypo ar teritorijos apjuosimo tvora paskutiniame etape tenka rūpintis įvažiavimo į kiemą apipavidalinimu ir saugumo užtikrinimu. Šią funkciją atlieka vartai, kurie šiuolaikinių technologijų pagalba gali būti gaminami iš pačių įvairiausių medžiagų ir atlieka tiek apsauginę, tiek ir dekoratyvinę funkciją. Jei anksčiau didžiojoje dalyje kiemų buvo montuojami atveriami vartai, tai laikui bėgant,  juos vis dažniau imta keisti stumdomomis konstrukcijomis. Ir to priežastis ne mada ar patogesnis vartų atidarymas ir uždarymas, tiesiog stumdomos varčios leidžia išspręsti kai kurias situacijas, kuriose atveriamos varčios netinka arba tiesiog yra nepatogios.

Įprasta stumdomų vartų konstrukcija susideda iš vienos varčios, kuri specialių bėgelių pagalba juda išilgai tvoros. Šis ypatumas ir yra pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės renkasi šio tipo uždarymą įvažiavimui į kiemą.  Pagrindinis šio sprendimo pranašumas prieš atveriamus vartus yra vietos taupymas ir patogesnis įvažiavimas ar išvažiavimas iš teritorijos. Vos keli centimetrai išilgai tvoros – tai viskas ko reikia, kad būtų galima įsirengti stumdomą varčią, kuriai netrukdo nei prieš ją esantys objektai, tokie kaip pavyzdžiui pastatyti automobiliai, ar palikti vaiko žaislai, nei nelauktai iškritęs gausus sniegas. Apie kitus tokio sprendimo privalumus galima sužinoti svetainėje https://www.kiemoprojektai.lt/lt/vartai/stumdomi-kiemo-vartai.htm

Nežiūrint į tai, kad stumdomi vartai yra tikrai patogus sprendimas, tačiau tokiu jis tampa tinkamai išsirinkus konstrukcinius sprendimus ir juos taisyklingai sumontavus. Dažniausiai privačių namų savininkai stengiasi suderinti vartus su turimomis tvoromis. Darant tai, svarbu įvertinti būsimų vartų svorį ir gabaritus. Nuo jų priklauso tai, kiek ir kokių elementų prireiks tam kad varčią paversti stumdomu mechanizmu. Tai yra svarbu ir tais atvejais, kai planuojama automatizuoti vartų atidarymą ir uždarymą. Nepakankamai galingas variklis (pavara) gan dažnai ges ir kels nepageidaujamų problemų, o per daug galingas tiesiog nebus išnaudojamas taip kaip derėtų. Automatiniai stumdomi vartai ne tik palengvina patekimą į sklypą ar išvažiavimą iš kiemo, neišeinant iš automobilio, jis leidžia pasirūpinti papildomais užraktais ir spynomis. Be to, tam tikrų technologinių sprendimų pagalba, juos galima paversti itin saugiais ir apie pavojų perspėjančiais sprendimais.

Parašykite komentarą