Ar buhalterinės apskaitos specialistai ir  finansininkai yra tas pats?

Ar buhalterinės apskaitos specialistai ir finansininkai yra tas pats?

Buhalterinė apskaita yra vienas kertinių kiekvieno verslo aspektų. Norint tinkamai įvertinti įmonės pelningumą, taikomų metodų veiksmingumą, atsiskaityti su atitinkamomis šalimis, na ir žinoma, matyti bendrą įmonės vaizdą, tikslingos finansinės ataskaitos yra būtinos.

Vis dėl to, kai kurios įmonės į šiuos dalykus žiūri atsainiai. Susidaro įvairios problemos su tais kuriais reikia atsiskaityti, darosi sunku tikslinga vertinti įmonės veiksmingumą ir t.t. Dėl šios priežasties apleistos buhalterijos paslaugos yra dažna išeitis įmonėms kurios apleido savo šį aspektą.

Verta pabrėžti ir tai, jog kada kalba eina apie buhalterinę apskaitą, apskaitos specialistus ir finansininkus mes pratę naudoti sinonimiškai. Tačiau ar tai būtų teisinga?

Šiandien būtent apie tai – finansininkus ir buhalterijos apskaitos specialistus bei kuo šios frazės skiriasi.

Frazės finansininkas ir buhalterijos specialistas yra panašios, tačiau ne tokios pat

Šios abi frazės dažnai yra maišomos paprastų asmenų kurie neturi didelės patirties dirbant su skirtingais apskaitos aspektais bei žmonės kurie apskrita nieko panašaus nėra darę.

Taip buhalterijos specialistas nuolatos mato skaičius ir įmonės piniginius srautus, tačiau ar tai jį verčia finansų ekspertu?

Abejojame.

Abi šios sritys yra panašios, tačiau vis dėl to buhalterijai ir finansams reikia skirtingų žinių ir įgūdžių.

Kitas akivaizdus dalykas – tai jog abu šie specialistai yra tiesiog vitalūs sėkmingai verslinei veiklai, nesvarbu apie kokią nišą eina kalba.

Žmonės kurie dažniausiai maišo šias profesijas neretai būna net ir tie patys įmonės vadovai kurie paskiria savo darbuotojams ar samdomiems specialistams ne visai tikslingas užduotis abejais atvejais.

Finansininko stiprypė – vertinti įmonės ateities perspektyvas bei siūlyti tam tikrus veiklos vystymo metodus toliau. Į tai įeina mąstymas ką galima keisti, kur galima sutaupyti, kur investuoti ir panašiai.

Tuo tarpu buhalteris, nors ir galėtų atlikti panašius dalykus, tačiau jam būtų kur kas sudėtingiau. Čia žmogaus stiprybė vyrauja gebėjime tinkamai vertinti įmonės rodiklius, vesti ataskaitas bei užtikrinti jog yra atsiskaitoma su aktualiomis šalimis.

Kuo reikėtų vadovautis samdantis tokius specialistus?

Kalbant apie realų darbą įmonėje, būtina užtikrintil, jog bendrovė savo arsenale turės abu šiuos specialistus.Jei šnekama apie buhalterius, svarbu pasamdyti specialistą ar įmonę kuri gali tinkamai vertinti įmonės duomenis, ruošti ataskaitas ir paruošti kitus apskaičiavimus. Itin gerai jei žmogus jau yra dirbęs verslo srityje kurioje esate jūs, kadangi darbas bus atliekams efektyviau ir tikslingiau.

Jei minime finansininkus, čia taip pat svarbios analitinės žinios, tiesa čia yra itin svarbu žvelgti į ateitį, gebėti pagal surinktus duomenis numatyti įvairias strategijas, plėtros ar optimizavimo galimybes.

Tiesa, pasitaiko įmonių kurios nebrangiai gali pasiūlyti tiek buhalterio, tiek finansų konsultanto paslaugas, todėl tai gali būti iš esmės universalus sprendimas jums.

Pabaigai

Aptarėme skirtumus tarp buhalterio ir finansininko. Nors abi šios sritys turi panašumu, vis dėl to efektyviausiam rezultatui reikia abiejų sričių ekspertų. Tokiu būdu užtikrinsite įmonės ateitį.

Straipsnis parengtas pagal bfcentras.lt informaciją.

Straipsnis parengtas kitų rašytojų, patalpintas veikla24 komandos

Parašykite komentarą