Ar vaikų dantų gydymas skiriasi nuo suaugusiųjų dantų gydymo?

Ar vaikų dantų gydymas skiriasi nuo suaugusiųjų dantų gydymo?

Tai geri žmonės, kurie gali padėti jums pasirūpinti jūsų vaikų burnos sveikata. Vaikų odontologai ne tik siūlo įdomius dantų šepetėlius ir dantų pastą, bet ir gali padėti tėvams parengti planą, kaip paskatinti vaikus prižiūrėti dantis. Vaiku odontologas Vilniuje gali sumažinti rizikas, tad jo specialybė yra labai svarbi.

Suaugusiam pacientui apsilankymas odontologo kabinete gali sukelti nemažai nerimo. Dėl šios baimės, streso ir bereikalingos odontologo baimės vaikai gali nesuteikti tinkamo supažindinimo ir galimybės susipažinti su odontologijos kabineto personalu ir aplinka, ypač kai jiems skauda arba jiems reikia gydymo.

Bendrieji odontologai

Priešingai nei bendrieji odontologai, vaikų odontologai propaguoja ir moko savo pacientams profilaktikos svarbą. Vaikų odontologai taip pat gauna papildomus mokymus ir mokymus apie specifinius visų amžiaus grupių vaikų dantų ir sveikatos poreikius. Tiesą sakant, yra specializuotų vaikų odontologų, ir daugelis tėvų nuveda vaikus pas bendrąjį odontologą, o ne pas blogą odontologą.

Pagrindinis skirtumas tarp vaikų ir suaugusiųjų dantų priežiūros yra dėmesys, kurio reikia norint palaikyti gerą burnos sveikatą. Vaikams baimė dėl dantų priežiūros smulkmenų gali labai prisidėti prie bendros patirties.

Dantų ligos

Nors dantų ligas gydo ir vaikų, ir bendrosios praktikos gydytojai, jos skiriasi įvairiais būdais. Bendrieji odontologai dažniausiai gydo suaugusiuosius, ypatingą dėmesį skirdami suaugusiųjų dantims ir suaugusiųjų dantų sveikatai, o vaikų odontologai gydo vaikus, turinčius vaikų dantis (dar vadinamus “pieniniais dantimis” arba “mišriais dantimis” vaikams), pieninius dantis, suaugusiųjų dantis ir suaugusiuosius su specialiais dantimis. poreikiai. Žemiau pateikiamas trijų konkrečių skirtumų tarp vaikų ir suaugusiųjų dantų priežiūros sąrašas.

Dauguma kūdikių pradeda kramtyti ir išdygsta pirminiai dantys maždaug 6 mėnesių amžiaus. „Hardy Pediatric Dentistry and Orthodontics“ specializuojamės teikiant odontologijos paslaugas vaikams ir žinome, kaip svarbu pradėti gyvenimą su sveikais dantimis. Siekdami, kad jūsų dantys būtų sveiki, į vaikų odontologiją žiūrime kitaip nei į suaugusiųjų odontologiją.

Apie odontologos

Bendrojoje odontologijoje (taip pat vadinamoje šeimos odontologija) odontologai priima įvairaus amžiaus pacientus. Suaugusiųjų odontologija apima tokias procedūras kaip šaknų kanalai, ertmių plombavimas, silantai, dantų ištraukimas, burnos vėžio patikra, periodonto kosmetinės procedūros ir daug daugiau. Labai rūpinamės suaugusiųjų dantų odontologiniu gydymu, kad žmonės būtų sveiki visą likusį gyvenimą.

Papildomi metai, skirti specializuotoms odontologijos žinioms įgyti, yra geriausias būdas gydyti vaikų dantų raidą, fizinį augimą, vaiko elgesį, psichologiją ir specifinius vaikų odontologijos poreikius. Nemažai vaikų odontologų yra bendrieji suaugusiųjų odontologai, turintys patirties ir suprantantys geriausią būdą prižiūrėti vaikus. Faktas, kurio nereikėtų atimti iš vaikų odontologo, yra mintis, kad jo įgyta patirtis gydant ir dirbant su mažais vaikais galioja didžiąją jo gyvenimo dalį.

Svarbu, kad suprastumėte savo vaiko poreikius dantų priežiūros srityje ir žinotumėte, ko reikia norint išlaikyti gerą dantų sveikatą. Tėvai, kurie domisi, ar jų vaikų dantys yra pakankamai svarbūs nuolatiniams dantims, turi žinoti, ką jie gali padaryti dėl savo vaikų dantų. Visi tėvai žino, kad vaikų dantų priežiūra yra labai svarbi jų gerai dantų sveikatai.

Rekomendacijos tevams

Kai kurie tėvai nepripažįsta vaikų odontologo vertės, nes nesupranta skirtumo tarp vaikų odontologo ir įprasto šeimos odontologo. Nueikite į vaikų odontologo kabinetą arba bendrą odontologo kabinetą ir pastebėsite reikšmingą estetinį skirtumą tarp jų.

Amerikos vaikų odontologijos akademijos duomenimis, du pacientai gali atvesti savo vaiką pas vaikų odontologą jau nuo šešių mėnesių amžiaus. Žinoma, vaikų odontologų vaikų gydymas skiriasi nuo šeimos odontologų, gydančių įvairaus amžiaus žmones.

Vaikų dantų sveikatos centras teikia išskirtines paslaugas vaikų odontologams Talsos rajone. Raminanti odontologija ypač vertinga vaikams, turintiems ribotą dėmesį, ilgo sėdėjimo problemų, didelio nerimo ir vaikams, turintiems specialių sveikatos poreikių. Naudodami vaikų sedacijos odontologijos metodą, galite užtikrinti, kad jūsų vaikas jaustųsi saugiai ir patogiai, kai jam bus suteikta reikiama dantų priežiūra ir procedūros.

Vaikų dantų sveikatos centrų komanda teikia įvairaus amžiaus vaikams paslaugas nuo pagrindinių dantų apžiūrų iki trankviliantų ir gali patenkinti specialiuosius sveikatos poreikius. „Advanced Childrens Dentistry“ yra smagi ir mokomoji vaikų odontologijos praktika Long Ailende, Niujorke. Ji siūlo vaikams guodžiančią ir užjaučiančią patirtį. „Academy Dental“ yra šilta ir svetinga sveikatingumo odontologijos įstaiga Hamiltone, įvertinta kaip viena geriausių „Hulafrog“ dantų gydymo vietų.

Daugiau informacijos

Jei norite gauti daugiau informacijos apie suaugusiųjų ortodontiją, nedvejodami susisiekite su „Pacific Dental Care“ jau šiandien. Ortodontija yra perspektyvus dantų korekcijos pasirinkimas ir turėtų būti svarstomas tiek suaugusiems, tiek vaikams. Nors ortodontinio gydymo galimybės yra prieinamos visiems pacientams, vaikų ir suaugusiųjų amžius skiriasi, o suaugusiųjų ortodontinis gydymas gali skirtis priklausomai nuo įvairių amžiaus grupių poreikių.

Siekdami pagerinti perėjimą, vaikų odontologai turėtų bendradarbiauti su medicinos paslaugų teikėjais, siekdami užtikrinti, kad dantų perėjimo planavimas būtų platesnio perėjimo prie sveikatos priežiūros dalis (ASHCN32), o apskritai odontologai turi būti pasirengę prižiūrėti asmenis (SHCN33), o tai rodo reikšmingos klinikinės patirties iki odontologo išsilavinimo. Mokslininkai kuria budėjimo vertinimo įrankius, kuriuos vaikų odontologai gali naudoti kurdami konkrečiam pacientui skirtus pereinamojo laikotarpio planus, kurie bus įgyvendinti tinkamu laiku.

Pabaigai

Rūpinimasis vaiko burna ir dantimis nėra tas pats, kas rūpintis suaugusiojo dantukais. Vaikų odontologija sukasi apie pirminių dantų skilimų gydymą ir apžiūrą, o vėliau – dantų šalinimą. Plačiau dentes.lt.

Straipsnis parengtas kitų rašytojų, patalpintas Veikla24 komandos

Parašykite komentarą