Informacija apie elektromobilių krovimą

Informacija apie elektromobilių krovimą

Atlikti tyrimai parodė, kad artimiausiu metu dauguma žmonių pirks elektromobilius, o ne tradicines transporto priemones. Pagrindinis skirtumas tarp EV ir įprastų vidaus degimo variklių, kad elektromobiliai neišmeta CO2, o tradicinės transporto priemonės išstumia anglies dioksidą tik užvedus variklį.

Elektromobiliai yra naudingi mūsų aplinkai, nes jie varomi elektra. Užuot pildę savo transporto priemonę degalais, jums reikės ją įkrauti.

Kas yra EV įkrovimas?

Kaip ir jūsų kompiuteris ar telefonas, juos reikia įkrauti, kad turėtų pakankamai energijos veikimui. EV įkrovimas – tai elektromobilio įkrovimo įrangos naudojimas, kad elektra būtų tiekiama į automobilio akumuliatorių. EV įkrovimo stotelės yra prijungiamos prie elektros tinklo, kad galėtų tiekti elektros srovę.

EV vairuotojai gali savo transporto priemones įkrauti ne tik namuose, tačiau ir viešose įkrovimo stotelėse. Tačiau ne visos įkrovimo stotelės turi laidus, todėl bus reikalingi specialūs įkrovimo laidai.

Gyvenamuose patalpose dažniausiai yra naudojami antro lygio įkrovikliai.

Kaip veikia EV įkrovimas?

Elektromobilių įkrovikliai traukia elektros srovę iš tinklo ir ją perduoda per jungtį į elektromobilį. Tuomet elektromobilio baterija pradeda kaupti tiekiamą energiją, kad galėtų maitinti savo elektros variklį. Norint įkrauti savo elektrinį automobilį, jums bus reikalingi specialūs laidai arba įkrovimo stotelė.

Kiek laiko trunka pakrauti elektromobilį?

Įkrovimo laikas priklauso nuo jūsų naudojamo įkroviklio tipo.

  • 1 lygio elektromobilių įkrovikliai – tokio tipo pakrovėjai gali įkrauti automobilį apie 4 – 10 kilometrų per valandą.
  • 2 lygio elektromobilių įkrovikliai – tokio tipo įkrovikliai yra net 15 kartų greitesni už 1-ojo lygio. Todėl per valandą jie gali įkrauti 21 – 120 kilometrų per valandą. Tokio tipo įkrovikliai yra saugūs ir lengvai naudojami. Tai puikus pasirinkimas krovimui namuose.
  • 3 lygio elektromobilių įkrovikliai – jie gali įkrauti net 80 procentų EV akumuliatorių per 10 – 30 minučių. Tai yra greičiausias įkrovimo būdas, tačiau jis nėra suderinamas su visais elektromobiliais.

Kaip pasikrauti elektromobilį namuose?

Krovimas namuose yra puikus būdas mėgautis elektromobilio privalumais ir sumažinti stresą. Visuomet rekomenduojama savo namuose įsirengti įkrovimo stotelę, nes ji yra saugi, patogi, pigi ir nereikalauja vykimo į viešas įkrovimo stoteles.

Parašykite komentarą