Ką būtina žinoti prieš skrydį oro balionu?

Ką būtina žinoti prieš skrydį oro balionu?

Skrydis oro balionu yra puikus būdas atsipalaiduoti ir patirti nepamirštamų įspūdžių. Skrydžiai vykdomi prižiūrint profesionaliam pilotui, kuris rūpinasi dalyvių saugumu ir gerove. Keleiviai keliauja erdviuose pintuose krepšiuose, kuriuos kelia didžiuliai dujomis užpildyti balionai.

Skrydis oro balionu – kaip tai vyksta?

Skrydis oro balionu yra unikalus būdas tyrinėti vietovę. Už keleivių saugumą ir oro baliono valdymą atsakingas patyręs ir kvalifikuotas pilotas. Skrydis vyksta tik esant tinkamoms oro sąlygoms. Orų įtakoti negalima, todėl kartais renginių organizatoriai pakeičia skrydžio datą į kitą dieną. Tačiau esant palankioms oro sąlygoms, atrakcijos dalyviai ir pilotas susitinka iš anksto sutartoje vietoje, daugiau informacijos praneša oro balionų komanda. Baliono elementai – krepšelis, stogelis ir degikliai – specialia priekaba nugabenami į tam skirtą vietą, o atskiras jo dalis surenka kvalifikuota komanda. Baliono pildymo procedūra prasideda šalto oro įpūtimu į baldakimą, o paskutinėje fazėje įjungiami degikliai ir taip pašildomi iki reikiamos temperatūros. Tada baliono konstrukcija šiek tiek pakyla virš žemės, nes tvirtomis virvėmis yra stabiliai pritvirtinta prie žemės. Pilotui pagaliau įsitikinus, kad oro sąlygos skrydžiui tinkamos, balionas pakyla į orą, iki 3000 metrų. Vidutinis skrydis trunka apie valandą. Oro balione neįmanoma nustatyti skrydžio krypties, tik aukštį, kuriame ji yra, todėl nusileidimo vieta kartais šiek tiek skiriasi nuo planuotos prieš kilimą.

Kaip pasiruošti pirmajam skrydžiui?

Skrydis oro balionu nereikalauja kruopštaus pasiruošimo. Apranga, pageidautina patogi ir nevaržanti judesių, tiesiog turėtų būti pritaikyta prie vyraujančių oro sąlygų. Skrydis danguje – unikali galimybė pasigrožėti nuostabiais vaizdais, kuriuos verta įamžinti. Stebint gamtą iš paukščio skrydžio, pravers ir žiūronai.

Skrydis oro balionu suteikia nepakartojamų potyrių, kurių negali pakeisti jokia antžeminė pramoga. Vėjo pučiamas oro balionas yra puiki vieta grožėtis vaizdais iš naujos, anksčiau nežinomos perspektyvos. Skrydžio dalyviai turi visišką judėjimo laisvę, nes jų nevaržo sudėtingi diržai, todėl tai puiki idėja romantiškoms sužadėtuvėms ar gimtadienio staigmenai mylimam žmogui. Galite pasiimti fotoaparatą su savimi į oro balioną ir asmeniškai fiksuoti unikalų skrydį bei nuostabius vaizdus.