Kada tinkamiausias metas aliejuoti terasą?

Kada tinkamiausias metas aliejuoti terasą?

Pavasaris yra metų laikas, kai dauguma iš mūsų mėgsta pradėti išeiti ir kuo geriau išnaudoti saulės šviesą savo sodo terasoje, todėl dabar, kai saulė užsidėjo kepurę, pats tinkamiausias metas papuošti savo terasą. Dabar laikas yra tikrai gana svarbus, o aliejaus apdorojimo efektyvumas gali labai priklausyti nuo oro ir temperatūros keletą dienų, kai jį tepate. Taigi, jei norite gauti maksimalų efektyvumą, štai ką turite žinoti.

Kada reikia tepti terasą?

Apskritai, pavasaris yra geriausias metų laikas terasai aliejuoti. Tačiau tai taip pat priklauso nuo to, kiek laiko turėjote terasą. Idealiu atveju naujai terasai arba naujai apdorotą terasą maždaug šešis mėnesius reikėtų palikti natūraliam orui, prieš ją nudažydami arba alyvuodami. Tai užtikrina, kad bet kokiam esamam apdorojimui bus suteikta pakankamai laiko, kad  natūraliai išdžiūtų, kad jūsų alyva maksimaliai įsiskverbtų į medieną. Kita vertus, jei savo terasą naudojate ilgiau nei šešis mėnesius arba žinote, kad ji neapdorota, galite nedelsdami žengti į priekį.

Idealiu atveju norėsite porą dienų sauso oro tuo metu, kai aliejuojate savo terasą, kaip ir atliekant bet kokį kitą terasos apdorojimą. Tai viena iš priežasčių, kodėl pavasaris yra toks geras metas tai daryti. Vis dėlto būtinai venkite labai karštų temperatūrų, nes per šiltas oras gali reikšti, kad aliejus per greitai išdžiūsta, todėl jis nevisiškai įsigeria į medieną.

Terasų alyva yra gera idėja, nes grindų alyva pirmiausia yra praktinė apsaugos priemonė. Ji prasiskverbia į paviršiaus grūdėtumą, kad apsaugotų jį iš vidaus, hidroizoliuotų ir pakeistų natūralias alyvas bei dervas, kurių ilgainiui paklotas palaipsniui praranda. Tai reiškia, kad jūs gausite denį, kuris yra labai atsparus purvui ir vandeniui, todėl galite tikėtis, kad jis atrodys gražiai bet kokiu oru. Alyvos taip pat neskilinėja, kai medis plečiasi ar susitraukia, o tai mediena daro priklausomai nuo temperatūros.

Tiesa, kad alyva gali suteikti jūsų medinėms terasų lentoms subtilų atspalvį, tačiau tai veikiau premija, o ne tikslas. Terasų alyvos paskirtis pirmiausia yra apsauga, o ne estetinė. Medienos alyvos ir aliejaus galite įsigyti internetu.