Kaip spręsti drėgmės pertekliaus problemą patalpose?

Kaip spręsti drėgmės pertekliaus problemą patalpose?

Kova su drėgme namuose turėtų prasidėti suvokus, iš kur ji atsiranda ir kaip pašalinti drėgmės perteklių. Pagrindinė drėgmės priežastis gali būti prasta pastato šilumos izoliacija arba blogai veikianti ventiliacija. Drėgmės kaupimąsi skatinantys veiksniai yra sandariai uždaryti plastikiniai langai ir durys, kurie riboja oro mainus patalpose. Be to, kasdieninė veikla namuose (skalbimas, maisto gaminimas, lyginimas, karšta vonia) tam tikru momentu žymiai padidina drėgmės lygį ir reikalauja efektyvaus jos pašalinimo. Vien drėgmė namuose nėra problema, problemos prasideda tada, kai nėra veiksmingo būdo jos atsikratyti per gana trumpą laiką.

Drėgmė namuose  kaip ją atpažinti?

  • Aprasoję langai ir veidrodžiai dažniausiai yra pirmasis problemos požymis;
  • Jei jūsų skalbiniai ar šlapi rankšluosčiai vonioje džiūsta ilgiau nei įprastai, taip pat turėtumėte pagalvoti apie drėgmės perteklių;
  • Reaguokite, kai ant sienų atsiranda šlapių dėmių, dažnai padengtų juodais pūkais.
  • Jei jūsų namuose tvyro nemalonus pelėsio kvapas, irgi dažniausiai bus per didelės drėgmės pasekmė;
  • Atkreiptinas dėmesys ir į situaciją, kai nuo sienų atsilupa tapetai, ima luptis dažai, išsipučia mediniai elementai.

Kaip atsikratyti drėgmės namuose?

Prevencija visada yra geriau nei gydymas, todėl pradėkite kovoti su drėgme, kai tik pastebėsite pirmuosius problemos simptomus. Kaip atsikratyti problemos? Visų pirma, pasirūpinkite teisingu drėgmės pertekliaus pašalinimu. Patikrinkite ventiliaciją, jei reikia, išvalykite ir atidenkite groteles. Gamindami naudokite dangčius ir įjunkite ventiliatorių. Be to, dažnai vėdinkite butą (nepriklausomai nuo sezono) ir tinkamai šildykite kambarius.

Jei šių paprastų, pagrindinių priemonių nuo drėgmės neužtenka ir problema išlieka, naudokite specialią įrangą:

  • Drėgmės lygį efektyviai padės sumažinti drėgmės surinkimo prietaisas. Pasirinkite jo galią pagal drėgmės laipsnį, sienų storį ir patalpos dydį. Kaip veikia šis įrenginys? Pirma, jis sumažina santykinę oro drėgmę, o tada sugeria drėgmę ir kondensuoja vandenį į specialias talpyklas.
  • Kitas būdas kovoti su drėgme yra pakelti temperatūrą namuose. Šiai užduočiai atlikti reikės šildytuvo. Naudokite įtaisus kuri padidins temperatūrą ir dėl to drėgmė išgaruos.
  • Taip pat naudokite oro sausintuvą, kad pašalintumėte vandens perteklių ore. Šiose mažose talpyklose yra keičiama kalcio chlorido granulių kasetė. Po reakcijos su granulėmis vandens garai virsta druskos tirpalu ir kondensuojasi talpykloje.