Kaip išsirinkti sužadėtuvių žiedą: TOP patarimai

Kaip išsirinkti sužadėtuvių žiedą: TOP patarimai

Atėjau, pamačiau, nusipirkau – taip vyrai įsivaizduoja pirkdami vestuvinius žiedus. Tačiau realybė yra kiek kitokia. Renkantis vestuvinius žiedus, kaip ir su santuoka, neskubama, kitaip galite susidurti su nemalonia staigmena.

Be jokios abejonės, vestuvinis žiedas yra pagrindinis vestuvių ceremonijos elementas. Ir priežastis ne tik ta, kad ją užsidėjus mergina įgyja „žmonos“ statusą, bet ir todėl, kad ją teks nešioti visą gyvenimą.

Kiekvienas sužadėtuvių žiedas yra savaip gražus. Tačiau visas jo žavesys ištirpsta prieš akis, kai gaminys nėra priderintas prie dydžio arba originalus dizainas sukelia kasdienį diskomfortą.

Dažnai emocijos paima viršų ir jaunavedžiai impulsyviai apsiperka negalvodami, kaip prekė atrodys po 10-15 metų. Tačiau vestuvinio žiedo pasirinkimas netoleruoja skubotų, neapgalvotų sprendimų. Grožio + patogumo sąvokos čia yra labai svarbios. Kaip su tuo atspėti? Užduotis nėra lengva!

Sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų derinys

Ar su sužadėtuvėmis jie nešioja vestuvinį žiedą? Garsiai atsakome: „Taip!“. Kodėl tokia gražuolė dėl kelionės į metrikacijos skyrių turėtų rinkti dulkes dėžėje! Be to, šiuolaikinė mada leidžia nešioti abu žiedus iš karto, bet ant to paties piršto. Taigi gaunamas vienas dviejų pakopų žiedas.

Pagrindinė taisyklė: abu žiedai turi būti vienodo stiliaus ir panašios ratlankio formos!

Viena vertus, galite sujungti dvi siauras galvos juosteles arba plačias + siauras. Tačiau du platūs žiedai atrodys sunkūs ir gremėzdiški. Sužadėtuvių žiedas su vidutiniu deimantu bus harmoningai derinamas su sužadėtuvių žiedu, bet su nedideliu akmenų takeliu.

Tačiau klasikinis juvelyrikos etiketas sako: sužadėtuvių žiedas užleidžia vietą sužadėtuvių žiedui ir persirengia ant tos pačios dešinės rankos vidurinio piršto (Vakaruose – kairės), arba ant kairiojo bevardžio. Tai saugiausias stilistinis variantas, ypač jei gaminiai turi ryškų dizainą.

Vestuvinių žiedų metalo pasirinkimas

Be „patinka / nepatinka“, svarbu atsižvelgti į praktinę klausimo pusę. Visų pirma, koks metalas yra patvariausias kojinėje. Auksas ir platina vestuviniams žiedams suteikia didžiausią patvarumą, ypač jei kalbame apie 585-ąjį testą. Tačiau 750-asis yra minkštesnis ir atitinkamai jautrus išoriniams poveikiams.

Jei kalbėsime apie populiariausius metalus, tai šiandien tai yra baltas ir rožinis auksas.

Pirkdami žiedą su sidabru, atminkite, kad jis yra minkštesnis už auksą, greičiau tamsėja, todėl jį teks periodiškai valyti.

Jei su partneriu sunku susitarti dėl spalvos, rinkitės iš kelių metalų pagamintus auksinius sužadėtuvių žiedus. Visų pirma, tikrasis 2022 m. sezono hitas yra „dryžuoti“ žiedai, pagaminti iš besikeičiančių metalinių juostelių.

Vestuvinio žiedo dizainas: su akmenimis ir be jų

Nors klasika išlieka visiems naudingu variantu, vis daugiau jaunavedžių renkasi nestandartinį dizainą. Stereotipai nublanksta į antrą planą, o tradicinis lygus žiedas užleidžia vietą gaminiams su originaliu raštu ir ryškiu intarpu.

Modernus sužadėtuvių žiedas – tai klasikos ir ekstravagantiško modernumo derinys. Žiedas gali derinti skirtingus akmenis, spalvas ir tekstūras.

Tokie įklotų variantai yra populiarūs projektuojant: per visą paviršių, simetriškomis eilėmis, įskaitant išilgai žiedo šoninio paviršiaus. Geltonajame/raudonajame aukse galite pamatyti įvairiausių brangakmenių (safyrų, topazų, smaragdų, kubinio cirkonio) ir net tokių medžiagų kaip emalis, Murano stiklas.

Vestuvinių žiedų storis ir forma

Gaminio storis neturi viršyti 2,5 milimetro, kitaip žiedas prislėgs gretimus pirštus. Jūs neturėtumėte pirkti žiedų, kurių storis ne mažesnis kaip 1 mm. Tokie modeliai lengvai deformuojasi nuo menkiausio fizinio poveikio.

Optimalūs storio rodikliai yra nuo 1,5 iki 2,5 mm. Žiedams su inkrustacija ši vertė yra 1,8-2,1 mm dėl akmenų aukščio, klasikiniams – 1,2 mm.

Be tradicinės apvalios formos, kvadratas tampa ne mažiau populiarus. Kai kam tai gali pasirodyti nepatogu ir šiurkštu, tačiau šiuolaikiniai papuošalai jau pritaikyti kasdieniam dėvėjimui. Alternatyvus pasirinkimas yra gaminiai iš įvairių susipynusių šakų ir siūlų, atvirų žiedų arba su išlenktu apvadu. Gana ekstravagantiškas variantas rizikingam jaunimui.

Žiedo profilis

Dažniausiai tik papuošalų žinovai atkreipia dėmesį į tokį parametrą kaip žiedo profilis. Ateina paprastas pirkėjas ir užsisako tai, kas jam patiko pagal išorines savybes. O čia tiesiog galimas laimikis: žiedų profiliai skirtingi (apvalūs, plokšti, 3/4, 1/2), ir tinka ne kiekvienam.

„Comfort Fit“ profilis laikomas optimaliausiu (apvalintu iš išorės ir iš vidaus). Tokie žiedai patogiai sėdi ant bet kokio storio piršto ir nespaudžia sąnarių. Be to, dydį galima reguliuoti tuo atveju, jei numesite/priaugtumėte svorio.

Jei planuojate ant žiedo padaryti graviravimą ar sudėtingą raštą, tokiems tikslams labiau tinka „amerikietiškas“ (profilis yra plokščias išorėje ir viduje).

Turėkite omenyje, kad jei turite plačius sąnarius, žiedą su plokščiu vidiniu profiliu gali būti sunku permesti per kaulą, kai jis kabo ant siauresnės apatinės pirštakaulių.

Vyšnia ant torto: gražus pristatymas

Gražus žiedų pristatymas – esminis vestuvinės fotosesijos ir visos ceremonijos atributas. Teminės pagalvės, dėžutės, lėkštės, skrynios, krepšeliai ir karstai pabrėš vestuvinių žiedų rafinuotumą ir šventės stilių. Juos galima suasmeninti jaunavedžių inicialais, vestuvių data ar romantiškomis frazėmis – kaip to pageidauja jaunavedžiai.

Tradicija dovanoti žiedus su papildomais priedais turi senas šaknis. Buvo tikima, kad vestuviniai žiedai turi ypatingą energiją ir prie jų gali prisiliesti tik jaunavedžiai.

Šiandien madingos šviežios gėlės ir vaisiai tiek gryna forma, tiek žiedams patiekti skirtomis kompozicijomis. Ekologinių pagalvių gamyboje naudojama medžių žievė, gėlių žiedlapiai ir kitos natūralios medžiagos.

Šaltinis: santuoka.lt

Parašykite komentarą