Kodėl jūsų įmonei rekomenduojama turėti ISO sertifikatą?

Kodėl jūsų įmonei rekomenduojama turėti ISO sertifikatą?

ISO sertifikatas užtikrina, kad jūsų įmonės ISO standartai atitinka visus keliamus reikalavimus. Kad įmonė galėtų gauti tokio tipo sertifikatą, ji turėtų būti patikima visuomenėje. Šį patikimumą gali nustatyti įstatymai arba visuomenės pripažinimo rezultatas.

Tikriausiai dauguma žmonių žino kas yra ISO. ISO yra subjektas, kurio patikimumas buvo pelnytas per socialinį pripažinimą ir šiandien yra standartizacijos ir kokybės sinonimas. Vis daugiau įmonių siekia laikytis nustatytų ISO reikalavimų, kad galėtų gauti tokio tipo sertifikatą, nes tai yra naudinga.

Taigi, kodėl kiekvienai įmonei verta turėti ISO sertifikatą?

Standartizavimas

Standartizacijos tikslai yra tokie:

  • Supaprastinti gamybą įvairiose pramonės šakose.
  • Užtikrinti, kad gaminio gaminimas būtų nuoseklus ir saugus.
  • Skatinti pasaulinį bendradarbiavimą ir suderinamumą.

Teigiama, kad įmonės dėl standartizacijos patiria technologinę ir ekonominę naudą.

Klientų reikalavimų patenkinimas

Daugelis įmonių stengiasi gauti ISO standartus, kad galėtų patenkinti savo klientų poreikius. Kadangi vis daugiau atsiranda žmonių, kurie noriai bendradarbiauja tik su sertifikuotomis įmonėmis. Tad didelė tikimybė, kad su ISO standartu pritrauktumėte didesnį klientų skaičių.

Gerinama procesų ir produktų kokybė

Standartizuotų metodų taikymas pagal ISO sertifikatą yra glaudžiai susijęs su kokybę, net jeigu sertifikatas nėra ISO 9001. Galutinis ISO sertifikavimo rezultatas yra aukštesnės kokybės procesai ir produktai.

Kokybės apibrėžimas gali būti labai platus, tačiau ją galima apibrėžti, kaip reikalavimų atitikimas arba tinkamas produktas ar paslauga naudojimui.

Procesų naudojimas pagal verslo metriką

ISO standartai reikalauja, kad būtų nustatomi ir apibūdinami procesai, naudojant verslo metriką. Tokie reikalavimai keliami, kad būtų lengviau valdyti ir kontroliuoti visus verslo procesus. Verslo metrika yra naudojama, kad būtų lengviau perduoti sistemai našumus ir palyginti jas su tikslais. Jeigu mėginsite savo įmonei gauti ISO sertifikatą, tuomet sužinosite daugiau informacijos apie savo įmonę.

Pagerinsite savo operacijų nuoseklumą

Geriausias nuoseklumo apibrėžimas yra : procesų skirtumų mažinimas. Jūsų klientams bus lengviau pirkti iš jūsų prekes, kuomet pateikiate vieną produktą su tais pačiais matmenimis, svoriais, tolerancijos nuokrypiais ir ta pačia galia.

Jūsų klientams tikriausiai nepatiks variacijos, tačiau jums taip pat neturėtų patikti. Kad sumažintumėte variacijas, jūs turėtumėte padidinti savo procesų kontrolę. ISO reikalavimai padės jums išspręsti šias užduotis.

Parašykite komentarą