Sužinosite
Šiais laikais žmonės vis labiau ieško būdų kur ir kaip investuoti. Vieni perka kriptovaliutą, kiti – auksą, o treti – deimantus. Iš tiesų, deimantai yra ne tik gražūs papuošalai, bet ir viena geriausių bei patikimiausių investicijų. Taigi, kodėl papuošalai su deimantais – verta dėmesio investicija?
Beveik nesunaikinamas
Šie brangakmeniai – nenugalimi. Tai kiečiausias gamtoje randamas brangakmenis, kuris ypatingas tuo, jog yra atsparus rūgštims, šarmams ir labai skiriasi nuo kitų anglies tipų. Ne veltui žodis „deimantas“ yra kilęs iš graikiško žodžio „adamas“, kuris reiškia nenugalimą. Be abejo, ko gero, pasaulyje nėra nieko nenugalimo ir nesunaikinamo. Tačiau tam, jog bent kiek paveiktume deimantą, reikalinga 600-800 laipsnių temperatūra, kurioje jį nugali deguonis bei fluoras.
Retas brangakmenis
Deimantų pasaulyje yra ne tiek ir daug, kaip galima pagalvoti. Juos sunku rasti, tad jie aptinkami nuo 10 iki 1500 metrų pločio sekiančiuose krateriuose. Verta pabrėžti, jog deimantai susiformuoja geologiškai stabiliose vietose, todėl daugiausiai jų randama Kanados, Rusijos bei Afrikos kasyklose.
Deimantai susiformuoja 100-200 kilometrų gylyje. Milijardus metų buvę po žeme, jie į žemės paviršių iškeliami vulkaninių sprogimų metu (juos iškelia magma).
Svoris ir spalva
Kaip žinia, deimantai yra skaidrūs brangakmeniai. Tačiau jie – nebūtinai bespalviai. Vertingiausi, brangakmeniai, žinoma, yra dideli. Visgi, kalbant apie spalvą, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į geltonus, rudus, šampaninius, žalsvus, mėlynus deimantus. Papuošalų su išskirtiniais deimantais galite pasižvalgyti čia: https://indivi.lt/papuosalai-
Mūsų šalyje daugiausia deimantų parduodama juvelyrikos parduotuvėse, o daugeliu atvejų tai – maži, maždaug 0,2-0,50 karato briliantai. Vienas karatas lygus 200 miligramų.
Pirkite pigiai – parduokite brangiai
Taigi, deimantas – statuso, prabangos ir turtingo gyvenimo simbolis, į kurį išties verta investuoti. Tai – nemirštanti investicija, kuri visuomet atneš jums pelno. Vis dėlto, perkant deimantus iškyla kitas klausimas: kaip žinoti, kada jį perkate pigiai ir, kokia pardavimo kaina yra palanki jums?
Deimantų rinka – sudėtinga. Pirmiausia, šiai rinkai galioja mokesčiai, nebent perkate per internetinę organizaciją, kuri jūsų naudai neima mokesčių arba netaiko PVM.
Pirkdami šiuos brangakmenius turite atkreipti dėmesį į mažmenininko antkainį, kuris įvairiose prekyvietėse gali skirtis. Investuojant į deimantus itin svarbu įsitikinti, kad pirkimo kaina nepadidės dėl mokesčių.
Neretai nutinka, jog „investicinius“ pirkinius norintys parduoti asmenys tik vėliau suvokia, ką iš tiesų įsigijo. Taigi, pirkdami iš internetinių mažmenininkų imkitės visų atsargumo priemonių. Tai reiškia, kad privalote išsamiai pasidomėkite savo pirkiniu, kad vėliau netektų gailėtis.
Trečia dalykas, į kurį būtina atkreipti dėmesį, kaip minėta prieš tai – deimanto forma bei dydis. Na, o tuomet privalote apdrausti šį turtą. Kodėl? Todėl, kad neretai žmonės investuoja į deimantinius papuošalus, kuriuos užsideda ypatingomis progomis. Tad kam rizikuoti, jei jus apšvarintų ilgapirštis?
Patikimi tiekėjai
Pasak investuotojų, suma nuo kurios verta pradėti investuoti į deimantus – 6000 eurų. Dažniausiai lietuviams rekomenduojama bei siūloma pirkti brangakmenius iš Latvijos bei Dubajaus tiekėjų. Na, o susirasti patikimus tiekėjus padės Lietuvos juvelyrai. Tad pirmiausiai kreipkitės į juos bei klauskite visko, kas jums aktualu, įdomu ir svarbu.