Kokius vartus rinktis pramoniniams objektams?

Kokius vartus rinktis pramoniniams objektams?

Norint apriboti transporto priemonių patekimą į pramonės objekto, įmonės ar sandėlio teritoriją, geriausias pasirinkimas – įsigyti ir įrengti stumdomus pramoninius vartus. Šios konstrukcijos atidarymas atliekamas į šoną lygiagrečiai tvorai, o tai užtikrina minimalų gretimos erdvės sunaudojimą. Esant stumdomiems vartams, transporto priemonė gali beveik arti privažiuoti prie vartų ir net stovėti šalia jų, netrukdydama atidaryti ir uždaryti konstrukciją. Stumdomi vartai ypač patogūs ir efektyvūs tais atvejais, kai po įvažiavimo ar išvažiavimo reikia sukti iškart: varstomi vartai gali trukdyti ilgoms transporto priemonėms, pavyzdžiui, sunkvežimiui, nes dėl varčios sumažėja pravažiavimo spindulys ir plotis.

Kokie galimi pramoninių vartų tipai?

Pramoninių vartų tipai visų pirma susiję su jų atidarymo būdu, taip pat iš kokios medžiagos jie bus pagaminti. Dažniausiai susiduriame su plieniniais arba cinkuotais įvažiavimui skirtais vartais. Vartų pasirinkimas priklausys ir nuo to, kokie išmatavimai jus domina, kam jie bus skirti. Vienokie pramoniniai vartai reikalingi lengviesiems automobiliams, kitokie į teritoriją įvažiuojantiems  ir išvažiuojantiems sunkvežimiams.

Pramoniniai stumdomi vartai leidžia apriboti įvažiavimą į uždarą zoną vidutinių ir didelių angų sąlygomis, eismo intensyvumas gali būti tiek vidutinis, tiek labai didelis. Pagrindinis skirtumas tarp pramoninių buitinių vartų ir stumdomų vartų yra komponentų ir automatinių sistemų naudojimas, pasižymintis padidintu patikimumu.

Pramoninių stumdomų vartų konstrukcijų savybės yra šios:

  • Lengvas ir netriukšmingas varčios atidarymas, naudojant ritininius guolius,

pasislenkant į šoną išilgai tvoros, neribojant angos aukščio ir nereikalaujant laisvos vietos priešais vartus;

  • Patikimumas ir nenutrūkstamas veikimas bet kuriuo metų laiku, įskaitant

stiprias žiemos šalnas ir karštą vasaros karštį. Be to, sistemos atidarymas gali būti atliekamas prieš tai nenuvalius sniego;

  • Gamybos procese naudojami tik kokybiški komponentai ir medžiagos,

užtikrinančios nenutrūkstamą vartų veikimą. Konsolės konstrukcija yra labai standi ir gali atlaikyti didžiausias apkrovas, laikui bėgant nenusvyra ir neatsipalaiduoja;

  • Vartams dažyti naudojami milteliniai dažai, kurie sėkmingai susidoroja su bet

kokiais eksploataciniais bandymais ir apkrovomis. Dėl to vartai ilgą laiką išlaiko patrauklią ir estetinę išvaizdą;

  • Stumdomi pramoniniai vartai yra lengvai valomi ir nereikalauja ypatingos

priežiūros, todėl jų įsigijimo ir montavimo išlaidos greitai atsiperka dėl taupymo eksploatacijos metu;

Didelis slankiojančių vartų techninis aptarnavimas leidžia net ir rimtų pažeidimų atveju greitai ir nebrangiai atkurti konstrukciją, kad ji būtų toliau eksploatuojama.