Pavadėlis– neatsiejamas kiekvieno šuns šeimininko įrankis. Prekyboje gausa beribė, nuo medžagų įvairovės, paskirties, išmatavimų, spalvų ir su įvairiais specialiais efektais. Kaip išsirinkti tą, kuris bus tinkamiausias jūsų keturkojui draugui? Medžiaga, iš ko pavadėlis yra pagamintas – vienas svarbiausių kriterijų, renkantis tinkamiausią būtent jūsų augintiniui.
www.4feet.lt el.parduotuvės, prekiaujančios įvairiomis gyvūnų prekėmis savininkė A.Leknienė, atskleidžia skirtingų pavadėlių medžiagų savybes, į kurias reikia atkreipti dėmesį perkant pavadėlį savo augintiniui.
Dažniausios medžiagos, naudojamos pavadėlių gamybai
- Nailonas. Tai labiausiai paplitusi medžiaga, iš kurios gaminami pavadėliai šunims. Jie nebrangūs, lengvai valomi, greitai džiūsta, gaminami įvairiausių dydžių, spalvų, tekstūrų ir paskirčių. Už labai priimtiną kainą – geras bei patvarus pavadėlis. Visgi, nailoninis pavadėlis nerekomenduotinas didelių šunų savininkams, nes nailonas gali labai skaudžiai suraižyti rankas, jei augintinis staigiai jus timtels. Rinkitės platesnį pavadėlį, – kuo plonesnis nailono pavadėlis, – tuo didesnė tikimybė, jog pavadėlis nudegins rankas, jei šuo netikėtai patrauks.
Taip pat, nailoninis pavadėlis ne pats geriausias pasirinkimas šuneliui, kuris labai mėgsta kramtyti pavadėlius (o žinome, jog tokių tikrai yra). Šiuo atveju labiau tiktų metalinis pavadėlis, arba atsargoje turėti antrą, jei pirmasis stebuklingai būtų “sudorotas”. - Oda. Tai patvari, ilgaamžė medžiaga. Odinių pavadėlių privalumas, jog jie kietesni, ir “nesipina” po kojomis, kaip kitų medžiagų pavadėliai, yra patogūs laikyti, tačiau ir brangesni. Ir visgi laikomumo atžvilgiu, – tiek odinis, tiek nailoninis pavadėlis, tarnaus daug maž tą patį laiką. Odą gali būti sunku valyti, ilgai džiūsta, todėl šis pavadėlis labiau tiks pasivaikščiojimams mieste, kur netelkšos purvo vonios. Renkantis odinį pavadėlį, ieškokite minkštesnės odos, – toks ir laikys ilgiau ir bus patogesnis laikyti rankoje.
- Metalas. Grandinės tipo pavadėliai taip pat gan paklausūs, visgi, lyginant su nailoniniu ar odiniu, – šie pavadėliai daug sunkesni, ne itin patartini mažiems šuneliams, – kietas metalas, atsidūręs netinkamoje padėtyje, gali sužaloti gyvūną, o ir sveria jie kur kas daugiau, nei kitų rūšių pavadėliai. Įsigyti metalinį pavadėlį verta tuomet, jei jūsų augintinis mėgsta kramtyti pavadėlį, – metalas tikrai ne ta medžiaga, ką šuo su malonumu imsis graužti. Visgi, būna atvejų, kai šuns instinktai kažką kramtyti būna labai stiprūs, ir jei matote, kad net metalo grandinė neatbaido šuns nuo kramtymo, – keiskite pavadėlį, kad šuo nesugadintų sau dantų.
- Biotanas. Sparčiai populiarėjantis pavadėlių tipas. Jie nesugeria savyje drėgmės, nesitepa, patogūs laikyti, nesubraižys rankų, šuniui timtelėjus į šoną. Jei pavadėlis plonesnis ar su kniedėmis, – gali greitai sutrūkinėti. Patartina rinktis storesnės apimties pavadėlį. Biotano pavadėliai sunkesni nei odiniai.
- Virviniai pavadėliai. Šie pavadėliai pasižymi ilgaamžiškumu bei patogumu. Jie storesni, tinka didesniems šunims, permirkę greitai išdžiūsta.
Prie minusų reikia paminėti, jog šio tipo pavadėliai labai sugeria kvapus, taigi, reikalauja daugiau priežiūros, ilgai naudojami, gali pradėti skleisti nemalonius kvapus. Taip pat, – jie labai “skanūs” šuneliams, mėgstantiems pakramtyti pavadį.
Taigi, prieš pirkdami šuns pavadėlį, visuomet atsižvelkite į šuns dydį bei charakterį, jo įpročius bei aplinkos sąlygas, kuriose pavadėlis bus dažniausiai naudojamas.
Na, o jei savo augintinį dažnai vedžiojate tamsiuoju paros metu, – pagalvokite apie šviečiantį LED pavadėlį, kurį rasite ir mūsų el.parduotuvėje www.4feet.lt
Saugių ir malonių pasivaikščiojimų!