Ką reikia žinoti renkantis kačių maistą internetu?

Ką reikia žinoti renkantis kačių maistą internetu?

Nors naminių gyvūnėlių savininkai turi platų jau paruošto maisto pasirinkimą, katės maitinimas daugeliui jų vis dar yra nemenkas iššūkis. Maisto gamintojai vilioja akcijomis ir spalvingomis etiketėmis su mielomis katėmis, o internetinės parduotuvės dažnai žada nemokamą pristatymą iki jūsų durų tą pačią dieną. Kaip nepaskęsti šioje rinkodaros jūroje ir išsirinkti produktą, kuris bus geriausias ir sveikiausias mūsų katei?

Kodėl maisto kokybė yra svarbi?

Jau seniai žinoma, kad sveikas žarnynas yra raktas į viso kūno sveikatą. Visavertis ėdalas katėms yra mityba, kurioje yra visų būtinų maistinių medžiagų, reikalingų sveikam gyvenimui. Tačiau tai nereiškia, kad visi sukomplektuoti produktai bus vienodai geri. Daugelis jų susideda iš tuščių kalorijų masės, papildytų minimaliu reikalingų ingredientų kiekiu – baltymais, riebalais ir vitaminais, kurie negarantuoja vertingos mitybos. Tokia mityba gali lengvai sukelti nutukimą – blogas maistas nesuteikia reikiamų mitybos elementų. Todėl netinkama mityba yra tiesiogiai atsakinga už daugelio ligų vystymąsi. Tačiau kaip atskirti nekokybišką produktą nuo sveiko maisto perkant internetu? Atsakymas vienas – skaityti produktų sudėtį.

Kas turėtų būti maiste?

Baltymai, riebalai, angliavandeniai, vitaminai ir mineralai – šių ingredientų negali trūkti kačių maiste. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas baltymams (iš mėsos ir gyvūninės kilmės produktų, o ne iš augalų). Kita vertinga maistinė medžiaga yra riebalai. Jie turi labai teigiamą poveikį katės kailiui ir odai, bet visų pirma suteikia energijos ir padaro patiekalą skanų. Šio ingrediento kiekis jūsų katės racione turėtų priklausyti nuo jos gyvenimo būdo. Kitas vertingas energijos šaltinis yra angliavandeniai, kurių galima patiekti katei, tačiau protingais kiekiais, atsižvelgiant į jos gyvenimo būdą ir individualų polinkį. Ir paskutinis svarbus dalykas – vitaminai ir mineralai. Labai svarbu išlaikyti pusiausvyrą, nes ir jų perteklius, ir trūkumas yra pavojingi gyvūnui. Kokybiškas maistas yra subalansuotas taip, kad katė gautų viską, ko jai reikia reikiamu kiekiu.