Mobingas – aktuali šių dienų problema

Mobingas – aktuali šių dienų problema

Nors kaip nemalonu būtų pripažinti, tačiau kiekvienas iš arti yra susidūręs su mobingu. Aišku, ne visada jis galėjo jus liesti tiesiogiai, bet artimoje aplinkoje tikrai apie jį buvote girdėję ar netgi matę. Yra pačių įvairiausių pamokymų, patarimų, kaip reikėtų jo vengti, su juo tvarkytis arba padėti aplinkiniams teikiant pagalbą. Bet kuomet tiesiogiai susiduri su tuo, labai dažnai užplūsta neviltis, pasimetimas ir kiti panašūs jausmai. Taigi, kadangi mobingas yra aktuali šių laikų problema, todėl apie jį plačiau pakalbėsime šiame straipsnyje.

Mobingas aktualus visiems

Nors ir kokios geriausios sąlygos yra darbe, gali atrodyti, kad visi esami kolegos yra artimi, su jais gerai sutariate ir mobingu čia net nekvepia. Tačiau pasikeitus net pačioms mažiausioms gretoms ir situacija gali pasikeisti kardinaliai. Tad jeigu iki šiol šia tema nesate domėjęsis, pats laikas bent jau turėti pagrindines žinias, kaip jį atpažinti, kaip kovoti, kur kreiptis, kad netikėtai užklupus šiai nemaloniai situacijai nepasimestumėte ir galėtumėte kreiptis pagalbos, padėti kolegoms ar atlikti kitus reikalingus veiksmus, kurie kaip įmanoma greičiau padėtų užbaigti šią nemalonią situaciją. Tad nei vienas nesame garantuoti, kad nei karto gyvenime nesusidursime su mobingu ir niekada netapsime jo auka. Todėl tikrai verta paskaitinėti literatūrą, pasižiūrėti tam tikras laidas, kad būtų galima turėti bent jau pirmines žinias.

Apie tai reikia kalbėti garsiai

Tikriausiai iki šiol buvo galima matyti labai daug pavyzdžių, nebūtinai jie turėjo būti susiję su mobingu, bet kai apie problemas yra kalbama garsiai, jos kur kas greičiau išsisprendžia, atsiranda daugiau bendraminčių ir viską iškęsti tampa kur kas lengviau. Tad jei jūs, ar jūsų kolega patiria mobingą, neverta tylėti ir leisti mobingą keliančiam asmeniui mėgautis situacija ir ją valdyti. Reikėtų kaip įmanoma greičiau ją perimti į savo rankas. Todėl vienas iš pirmųjų žingsnių, kuris gali tai padėti padaryti yra kalbėjimas su visais. Aišku, jeigu to nenorite viešinti savo darbovietėje, tuomet galite kreiptis į kitas institucijas, kurios pagelbės šią problemą išspręsti. Tikriausiai pagalvojote, kad labai lengva patarinėti apie viską kalbėti garsiai ir viską pasakoti atvirai. Kiekvienas puikiai žino, kad tai nėra lengva, žengti tą pirmą lemtingą žingsnį bus kur kas sunkiau, bet vėliau, pamatę rezultatus būsite iš tiesų laimingi.

Mobingo trukmė nenusakoma

Labai gaila, tačiau nei vienas negali pasakyti, kiek ilgai gali trukti mobingas. Kadangi tokie atvejai ir pačios situacijos yra individualios, jos gali turėti labai daug stadijų, kurios gali trukti labai ilgą laiką. Todėl, kad būtų galima kaip įmanoma greičiau sustabdyti visą situaciją, reikia imtis konkrečių veiksmų ją sprendžiant, tuomet bent jau kažkiek bus įmanoma mobingą sustabdyti arba jį visiškai nutraukti.

Parašykite komentarą