Sandarumo testas – apie matavimą išsamiau bei įdomiau!

Sandarumo testas – apie matavimą išsamiau bei įdomiau!

MB „Termožmonės“ yra akredituota Nacionalinio akreditavimo biuro laboratorija atliekanti sandarumo testus, bet apie tai galėsite pasiskaityti plačiau mūsų internetiniame puslapyje nuorodoje https://www.termozmones.lt/sandarumo-testas .

Šis straipsnis skirtas supažindinti būsimą užsakovą kiek plačiau apie sandarumo testo specifinę paskirtį daugiau nei įprastas žodžių rinkinys – namo pridavimui nuo 2016 metų reikalingas namo sandarumo testas. Šį burtažodžių rinkinį sutiksite daugelyje matavimus atliekančių įmonių svetainėse.

Ką papildomo apie sandarumo testą galime pasakyti mes?

Pradėkime nuo to, kad sandarumo testas yra apie slėgius ir kaip jie jūsų būstui daro įtaką. Matavimas, kuomet fiksuojamas sandarumo koeficientas arba kaip pasikeičia statinyje oras per valandą prie 50 Paskalių slėgio skirtumo tarp lauko ir vidaus.

Kas tie 50 Paskalių ir kaip tai paprastame mūsų gyvenime atsiranda statinyje?

Kuomet lauke vėjo stiprumas siekia apie 18 metrų per sekundę ir jūsų namuose bei lauke temperatūra yra vienoda susidaro tie 50 Paskalių skirtume.

Todėl pats matavimo metodas ir yra iš esmės dirbtinai imituojamas slėgų skirtumas pastate ir tuo metu išmatuojamas oro srautas kuris tame pastate pakinta. Kodėl reikia „saugoti“ šiltą orą pastatuose pasakoti būtų banalu.

Kodėl jums naudinga turėti sandarų būstą net jei šilto oro turite  per daug?

Sunkiai įmanomas variantas, kai prie dabartinių 2022 metų rugsėjo mėnesio kainų neskaičiuojate pastato šildymo kaštų, bet turėkime prielaidą, kad taip atsitiko – mūsų sveikinimai.

Papildomi argumentai apie sandaraus statinio privalumus.

Jei stogo konstrukcijos yra nesandarios ir lauke yra 0 laipsnių pagal Celsijų, pastato viduje plius 20 laipsnių pagal Celsijų, santykinė drėgmė viduje 60%, o stoge tik vieno milimetro skylutė iš vidaus tuomet per parą rasos taške kondensato susidaro tik apie 390 ml. per parą. Tokį faktą nustatė Vokietijos pasyvaus namo institutas. Kaip medį drėgmė veikia ilgalaikėje perspektyvoje nedetalizuosim internete apie grybelius ir puvimą pasiskaityti galima savarankiškai.

Jei nesandarios vietos pastate yra tarp kaimyninių sienų, dvibučio arba daugiabučio atveju, jūs girdėsite geriau kaimynų pokalbius, susipažinsite „detaliau“ su kaimynų tos dienos kulinariniais pasiekimais ir gaisro metu dūmai greičiau skverbsis į jūsų patalpas.

Ir pabaigai viena iš svarbesnių klaidų procese, mūsų laboratorijos nuomone, yra netinkamu laiku atliekamas pats sandarumo testas. Plačiau apie sandarumo testo tinkamus laikus sukūrėme papildomai atskirą straipsnį mūsų svetainėje https://www.termozmones.lt/sandarumo-testo-atlikimo-ir-galiojimo-laikas . Laikas pinigai, bet skubos darbą velniai veja – nepamirškite ir apie tai.

Jei turite papildomų klausimų informacija telefonu +37068650968.

Su šilčiausiais linkėjimais MB „Termožmonės“ .

Parašykite komentarą