Tradiciniai kortų žaidimai atgimsta vaikų rankose

Tradiciniai kortų žaidimai atgimsta vaikų rankose

„Kortos“, „lošimas kortomis“, „kortų žaidimai“ skamba kažkaip nevisai vaikiškai, ar ne? Nebent kalbėtume apie… kortų žaidimus vaikams!

Kompaktiškai į delną telpančios kortelės žadina smalsumą, keti savo paslaptingumu ir itin praverčia, kai reikia įdomaus bendražygio:

  • jei žaidimų kortas turėsite rankinėje ar kišenėje, jos „išgelbės“, kai su vienu vaiku reikės luktelti, kol kitam baigsis repeticija ar treniruotė;
  • jei kortas įsimeskite į kelioninę kuprinę, jos puikiai „sutrumpins“ laiką tarpmiestiniame autobuse, traukinyje ar lėktuve;
  • jei kortų žaidimus pasiimsite į paplūdimį ar pikniką, turėsite puikų būdą patreniruoti ne tik kūną, bet ir protą.

Kortų žaidimų tikslas – skatinti dėmesio sutelkimą ir pastabumą, vaizduotę ir kūrybiškumą, koordinaciją ir reakciją, matematinius gebėjimus ir logiką, smalsumą ir atmintį. Vaikams skirtos kortos yra nuotaikingai iliustruotos, įtraukiančios ir saugios naudoti.

Nereikėtų pergyventi dėl to, kad kortų žaidimai sukelia azartą. Juk didžioji dalis fizinių ir protinių veiklų, žaidimų ar sporto rungčių taip pat skatina tarpusavio varžymąsi, sveiką konkurenciją ir norą laimėti!

Kortų žaidimų yra pačių įvairiausių – vieni lavina loginį mąstymą ir darbinę atmintį, kiti – moko išvien dirbti komandoje, treti yra tiesiog jaukus laikas vakarojant šeimoje ar puiki pramoga vaikų kompanijoje, o visi jie gali tapti puikia dovana draugui, kurią bus galima iškart išbandyti.

Kortų žaidimas „Sukurk istoriją“

Šio žaidimo kortelės lavina tiek vaikų, tiek suaugusiųjų emocinį intelektą – vaizduotę, meninį pajautimą, kūrybingumą ir iškalbą. Kiekviena kortelė turi savą istorijos atkarpą – herojų, vietą, objektą ir tik nuo žaidėjų vaizduotės priklauso, kur nuves istorija!

Kortų žaidimas „Ūkyje“

Dėmesingumą ir susikaupimą skatinančiame kortų žaidimo rinkinyje yra net 4 skirtingi žaidimai: “Kiaulių ganymas” , “Asilas”, “Paršiukas” ir “Šernas”.
Kiekvienoje žaidimo kortelėje – skirtingi gyvūnai ir jų skaičius. Žaidžiant „Kiaulių ganymą“ ir „Šerną“ laimės tas, kuris visas kortas išmes pirmiau. O lošiant „Asilą“ ir „Paršiuką“ – nugalės tas, kuris pirmasis surinks keturias vienodas kortas.

Kortų žaidimas „Senmergė“

Nuotaikingas ir įtraukiantis kortų žaidimas visai šeimai, lavinantis pastabumą ir greitą reakciją!
Kortelėse – daugybė įvairių profesijų: veterinarė, dailininkas, dažytoja, virėjas, gidė, architektas, paštininkas ir pan. Laimės tas, kuris, ištraukęs „Senmergės“ kortą, žaidimo pabaigoje liks „nepagautas“.

Kortų žaidimas „Pliaukštelk uodui”

Dėmesingumą ir judesių koordinaciją lavinančiose kortose – 32 skirtingi vabzdžiai ir šliužai: uodas, skruzdėlė, bitė, drugys, boružė, sraigė, sliekas ir, žinoma, uodas! Laimėtoju skelbiamas tas, kuris nepamirš pliaukštelėti zyzinčiam, ir kuriam pavyks surinkti visas kortas!

Kortų žaidimas „Pašėlę aštuonetai“

Šis smagus ir įtraukiantis kortų žaidimas ugdo mažųjų pastabumą ir gebėjimą pažinti skaičius. Viskas, ko reikia, kad taptum laimėtoju – žaidimo metu surinkti kuo mažiau taškų, kurie bus skaičiuojami ėjimo pabaigoje.

Kortų žaidimas „Melagis“

Melagis melavo,
per tiltą važiavo.
Tiltas sugriuvo,
Melagis – įgriuvo!

Itin azartiškas ir intriguojantis žaidimas – ir mažam, ir dideliam. Šios kortos skatina dėmesio sutelkimą, loginį mąstymą ir šeštąjį jausmą. Laimės tas, kieno intuicija bus „kiečiausia“ – tam reikės atspėti priešininko kortelę ir žaidimo metu išsimesti visas turimas kortas.

Kortų žaidimas „Kvailys“

Nuotaikingi paveikslėliai kortose žadina smalsumą, lavina loginį mąstymą ir užkrečia gera nuotaika. Laimėtojo laurais bus apdovanotas tas, kuris išsimes visas turimas kortas.

Kortų žaidimas „Karas“

Nesvarbu, ką gyvenime mylite labiau – drąsius šunis ar mielus kačiukus. Šitoje kačių ir šunų kovoje laimėtojas bus tik vienas – tas, kuris surinks visas 52 kortas!

Kortų žaidimas „Eik žvejoti“

Puikus kortų žaidimas visai šeimai, padedantis pažinti skaičius ir lavinti skaičiavimo įgūdžius. Šį žaidimą laimės surinkęs kuo daugiau vienodų kortų su nuotaikingais povandeninio pasaulio gyventojais: delfinais, žuvytėmis, krabais, aštuonkojais, jūrų arkliukais ir medūzomis.

Kortų žaidimas „Atsimink“

Fantastinis žaidimas, padedantis pažinti įvairius gyvūnus ir lavinantis atmintį. Žaidimo kortelėse – net 16 skirtingų gyvūnų: begemotas, lapė, liūtas, lokys, katė, banginis, sraigė, pingvinas, dramblys ir kt. Laimės tas, kuris surinks daugiausiai kortų porų su vienodais gyvūnais.

Nuotaikingi, įtraukiantys, sveiką konkurenciją skatinantys kortelių žaidimai yra puikus būdas įdomiai ir linksmai praleisti laiką kartu