Ar aleksandrito lazeris gali būti geriausias plaukų šalinimo įrankis?

Ar aleksandrito lazeris gali būti geriausias plaukų šalinimo įrankis?

Remiantis Amerikos estetinės plastinės chirurgijos draugijos duomenimis, plaukų šalinimo lazeriu populiarumas per vienerius metus išaugo 53 proc., O tai yra antra pagal populiarumą nechirurginė kosmetinė procedūra.

Negalima per daug pabrėžti plaukų šalinimo lazerio Vilniuje ir šviesos sistemų supratimo svarbos, nes ši sritis vis populiarėja.

Aleksandrito lazeris

Aleksandrito lazeris skleidžia energiją 755 nm bangos ilgiu – tai yra melanino absorbcijos spektre. Kadangi melaninas yra tikslinis plaukų šalinimo chromoforas, lazeris yra puikus prietaisas plaukams šalinti.

Aleksandritas yra toks pat veiksmingas kaip ir diodinis lazeris

Kelios grupės nagrinėjo aleksandrito lazerio, skirto plaukams šalinti, efektyvumą ir šalutinį poveikį. Dauguma pranešimų rodo, kad aleksandritas yra toks pat veiksmingas kaip ir diodinis lazeris plaukams šalinti I – IV odos tipams. Esant šviesesniems plaukams, aleksandritas pranoksta Nd: YAG sistemas ir, kiek toleruojamas, paprastai yra mažiau skausmingas nei Nd: YAG.

Melanino absorbcijos valdymas

Yra privalumų ir trūkumų naudojant lazerį, kurio bangos ilgis ir didelė melanino absorbcija.

Lazerio energiją iš aleksandrito gali efektyviai absorbuoti plaukų šachtos melaninas, tačiau ją taip pat gali absorbuoti epidermyje esantis melaninas. Lazeriu absorbuotas melaninas odoje sukels hipopigmentaciją. Tiesą sakant, aleksandrito Q perjungta versija yra labai veiksmingai naudojama tatuiruočių ir lęšinių pigmentams pašalinti.

Komplikacijos

Naudojant aleksandrito lazerį, po uždegiminės hiperpigmentacijos taip pat galima pastebėti tamsios odos tipus. Dauguma šių komplikacijų yra grįžtamos. Paciento pasirinkimas turi būti atliekamas atsargiai. Savo praktikoje aleksandritą iš pradžių retai naudojame IV ir tamsesnės odos tipams. Kai jis naudojamas šiems tamsesniems odos tipams, galima tikėtis pigmentinio šalutinio poveikio.

Apskritai dauguma jų yra laikino pobūdžio. Neapsaugotų saulės spindulių, pvz., pažastų, gydymas paprastai sukels daug mažiau komplikacijų nei gydymas saulės spindulių paveiktomis vietomis, tokiomis kaip kojos ar veidas. Pakitusi pigmentacija gydymo srityje vėluoja tolimesnį gydymą lazeriu ir neabejotinai sukelia nepatenkintą, jei ne visiškai nepatenkintą pacientą.

Būdas sumažinti pigmento komplikacijas

Kitas būdas sumažinti pigmento komplikacijas naudojant aleksandritą yra padidinti epidermio aušinimą. Dauguma aleksandrito sistemų turi reguliuojamus aušinimo mechanizmus, leidžiančius vartotojui padidinti kriogeno purškimo ilgį, kai naudojamas tamsesniems odos tipams, arba pailginti aušinimo antgalio sąlyčio laiką.

Įrodyta, kad aušinimo nauda akivaizdi, kai kriogeno purškimo trukmė yra nuo 20 iki 60 ms. Ilgesnė nei 60 ms purškimo trukmė nepastebėjo jokios papildomos naudos.

Ar aleksandrito lazeris tinka tamsesnes odos tipams?

Kitas veiksnys, dėl kurio aleksandrito lazeris yra mažiau patogus tamsesniems odos tipams, yra santykinai fiksuotas pulso plotis. Dauguma dabar prieinamų diodinių lazerių turi reguliuojamą impulsų plotį, ypač ilgą impulsų diapazoną. Įprasto aleksandrito impulsų plotis yra nuo 2 iki 40 ms, o kai kurių ilgų impulsų diodų impulsų plotis yra iki 1000 ms.

Dėl to diodas gali tapti labiau „epidermį saugančia“ plaukų šalinimo lazeriu sistema. Vienas tyrimas parodė, kad pailginus impulsų trukmę 755 nm lazeriu, pastebima tendencija, kad po gydymo sumažėja eritema ir pigmentacija, neprarandant veiksmingumo.

Pabaigai

Kitas būdas apsaugoti epidermį yra sumažinti lazerio sklandumą. Tačiau mes žinome, kad kuo didesnis sklandumas, tuo efektyvesnis plaukų šalinimas. Taigi, jei paciento oda gali toleruoti lazerį tik esant labai mažam sklandumui, geriausia pereiti prie ilgesnio bangos ilgio lazerio.

Šaltinis: depiliacijoscentras.lt

Straipsnis parengtas kitų rašytojų, patalpintas Veikla24 komandos

Parašykite komentarą