Darbas užsienyje: kaip pasirinkti tinkamą agentūrą?

Darbas užsienyje: kaip pasirinkti tinkamą agentūrą?

Emigracija – gana jautri tema lietuviams. Iš mūsų šalies išvyksta vis dar didelė dalis žmonių, kurie tikisi, kad užsienyje gali sukurti kur kas gražesnį gyvenimą. Nereikia jų smerkti, kadangi baziniai pragyvenimo veiksniai garantuoja, kad žmogus bus laimingas. Tik paskui ateina meilė savo tėvynei ir darbas dėl jos. Darbas Vokietijoje, juolab, gana nesunkiai atrandamas. O alga tokia, kad žmonės mielai lieka nepaisant to, kad jų vaikai ir tėveliai likę Lietuvoje.

Darbas užsienyje dažniausiai susirandamas per kompanijas

Skirtingose šalyse dirba ir skirtingos įmonės. Visada galima rinkti toje šalyje veikiančią tos šalies verslininkų įmonę ir lietuvius, kurie teikia įdarbinimo paslaugas.

Kadangi ne kartą teko girdėti apie lietuvių kompanijas, kurios apgauna savo tautiečius arba suteikia ne tokias sąlygas, kokias buvo žadėję – labai svarbu įmonę rinktis atsakingai. Kuo daugiau skirtingų galimybių įvertinsite – tuo labiau Jums tinkamą ir apskritai gerą variantą pavys atrasti.

  • Atsiliepimai internete ir artimųjų rate. Viena didžiausių garantijų, kad gausite tokias paslaugas, kokios yra įvardijamos – kitų žmonių rekomendacijos. Jeigu neturite artimų žmonių, kurie gali rekomenduoti konkrečias įmones – tokiu atveju paskaitykite forumus internete. Tai gali padėti apsispręsti.
  • Kaina. Jeigu kompanija siūlo, kad suteiks labai daug paslaugų: suras darbą, suras gyveną būstą ir panašiai, tačiau prašo labai mažos pinigų sumos už paslaugas, tokiu atveju verta pagalvoti, ar tikrai renkatės gerą variantą. Kompanijose dirbantys žmonės tikrai gaišta daug savo laiko, kad sutvarkyti visus šiuos darbus. Taigi, natūralu, kad paslaugos negali būti labai pigios. Apskritai rekomenduojame palyginti daugelio įmonių pasiūlymus ir išvesti vidurkį, kiek daugmaž gali kainuoti tokio tipo paslaugos. Nepermokėsite ir tuo pačiu sumokėję mažai negausite nekokybiškų paslaugų.
  • Suteikiamos paslaugos. Detaliai išsiaiškinkite, kokias paslaugas gausite. Kol vienos įmonės sutinka, kad už konkretų mokestį jums bus surastas tik darbas, tuo tarpu kitos yra pasiruošusios pasirūpinti ir gyvenama vieta. Taigi, ko norėsite – tiek ir gausite.
  • Sąlygos. Būtinai labai svarbu detaliai susipažinti su suteikiamų paslaugų sąlygomis. Dažniausiai jos pateikiamos internetiniuose puslapiuose. Žinoma, testas bus neįdomus ir parašytas labai neaiškiai, įvairiais terminais. Tačiau tik tokiu atveju galite būti tikras, kad sąlygos bus išpildytos. Jeigu nurodyta, kad galima bus pasiūlyti ir kitą darbą vietoj to, kuris buvo žadėtas – įmonė dirba nekokybiškai. Nesamdykite jos.
  • Šalis į kurią vykstate. Būtinai pasirinkite įmonę, kuri turi ilgalaikę patirtį konkrečioje šalyje. Jeigu joje dirbantys asmenys tikina, kad gali įdarbinti bet kur Europoje – netikėkite. Paprasčiausiai tai gana ilgas procesas, kuris reikalauja daug žinių. Juk skirtingose šalyse skirtingai tvarkomi ir dokumentai. Taigi, reikia ieškoti kompanijos, kuri orientuojasi vienoje vietoje.
  • Bandykite su galimybėmis susipažinti ir pats. Darbas užsienyje – svarbiausia dalykas, kuriuo reikia pasirūpinti keliaujant į kitą šalį. Tuo pačiu rekomenduojame pabandyti pačiam susirasti darbo vietą. Galbūt net neverta investuoti į įmonę, kadangi įvairumuose skelbimų portaluose galima iškart atrasti darbus. Svarbiausia yra ieškoti, kadangi jeigu esate pasiruošęs gyventi bent jau laikinai kitoje šalyje – teks daug dirbti, vargti, kol ką nors pasieksite.

Gyvenimas užsienyje tikrai nebus rožėmis klotas. Kaip ir visur kitus norint uždirbti – reikia dirbti. Tiesa, dažniausiai lietuviai kitose šalyse gana greitai užsidirba ir įsišaknija. Paprasčiausiai jie yra darbštūs žmonės, o jeigu žmogus noriai dirba – jis yra laukiamas visur.

Kad ir kaip toli būsite, nepamirškite, kad Lietuvoje visada Jūsų laukiame

Straipsnį parengė – https://krvi.lt komanda.

Parašykite komentarą