Oro kondicionieriai: jų montavimas, aptarnavimas bei remontas

Oro kondicionieriai: jų montavimas, aptarnavimas bei remontas

Labai dažnai galime matyti įvairius straipsnius, kaip reikia išsirinkti oro kondicionierių, ką reikia apie juos žinoti ir kt. Bet labai retai pamatysime tokią informaciją, kuri būtų aktuali tada, kai jau įsigytas oro kondicionierius, tad plačiau apie visai kitus dalykus papasakosime šiame straipsnyje ir tikimės, kad tokia informacija bus tikrai naudinga.

Oro kondicionierių montavimas

Labai svarbu žinoti, kad oro kondicionieriai nėra tokie paprasti aparatai, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Jiems sumontuoti reikalingos specialios žinios ir įgūdžiai. Todėl tikrai neverta užsiimti šiais darbais patiems, jeigu iš tikrųjų šio darbo neišmanote. Jeigu nusipirksite patį naujausią ir įmantriausią įrenginį ir jis bus netinkamai sumontuotas, tai efektas bus lygiai toks pat, kaip būtumėtę įsigiję pačios žemiausios kokybės aparatą. Todėl tokiems darbams turėtumėte pasamdyti specialistus, kurie be jokio vargo ir pažeidimų sumontuos visą mechanizmą.

Oro kondicionierių aptarnavimas

Jeigu jūsų namuose oro kondicionieriaus paskirtis yra tiek vėsinti, tiek šildyti namų orą ir jis yra naudojamas ištisus metus, tai jo apžiūra turėtų vykti du kartus per metus. Tai yra pirmasis kartas, kada jį reikia pažiūrėti, yra po vasaros sezono, nes jo viduje gali būti prisikaupę įvairiausių dulkių, žiedadulkių, kurios pateko iš lauko. Kita apžiūra turėtų vykti po žiemos sezono, nes aparate taip pat bus prisikaupę įvairiausių dulkių, kurios pateko iš namų aplinkos. Tokias apžiūras (dalį jų) galite atlikti patys, jos nėra sudėtingos. Tereikia ištraukti aparate esančius filtrus ir juos išplauti po tekančiu vandeniu. Kitą dalį apžiūros turėtų atlikti specialistai, nes ten jau reikia specialių žinių. Taip bus galima išvengti dažnų aparato sugedimų.

Oro kondicionierių remontas

Nors ir atliekant jo reguliarius aptarnavimus, tačiau gedimų išvengti kartais, taip pat nepavyksta. Jie dažniausiai atsiranda tada, kai oro kondicionierius yra naudojamas labai daug. Tad jei girdite, kad jis nebedirba taip kaip anksčiau arba atsirado kitų papildomų garsų arba jis nebešildo arba nebešaldo kaip anksčiau, tad kaip įmanoma greičiau reikėtų kreiptis į specialistus, kurie tą problemą galės sutvarkyti. Ilgainiui netvarkoma problema gali sukelti dar daugiau nepatogumų, tai yra gedimas gali būti nebe patvarkomas ir reikės keisti ne jo dalį, bet visą kondicionierių ir tai gali atsieiti nemažus pinigus. Greitai pastebimas gedimas nebus toks brangus, kaip aparato keitimas į naują.

Parašykite komentarą