Darbuotojų paieška ir nuolat auganti konkurencija

Darbuotojų paieška ir nuolat auganti konkurencija

Šių dienų rinka, darbuotojų paieškos ir atrankos procesuose, susiduria su dar vienu iššūkiu – didėjančia konkurencinga aplinka. Darbuotojų paieškos konkurencijos augimas yra daugialypis procesas, priklausantis nuo daugelio veiksnių, kurie yra aptariami straipsnyje.

Pirma, didėjantys ekonomikos augimo rodikliai ir užimtumo lygis reiškia, kad daugiau įmonių kuria darbo vietas, o tai sukelia padidėjusią darbo jėgos paklausą. Verslai kovoja dėl paties riboto kiekio kvalifikuotų ir patyrusių darbuotojų, taigi konkurencija dėl jų yra didesnė, o ir pati darbuotojų paieška vis dažniau tampa komplikuota.

Antra, sparčiai besivystanti technologija sukuria naujas darbo vietas ir darbo sritis, kuriose reikalingos specialios žinios ir įgūdžiai. Šias darbo vietas gali būti sunku užpildyti, nes reikalingi kvalifikacijos ir patirties reikalavimai yra aukšti, o tokių patyrusių specialistų kiekis vis dar yra ribotas.

Trečia, yra vykstantis demografinis ir socialinis pokytis, kuris parodo, kad darbuotojų poreikis ir pasirinkimas taip pat keičiasi. Darbuotojų paieška yra iššūkis, dėl vis daugiau jaunų žmonių, kurie siekia dirbti vertę kuriančiose darbo vietose, turinčias tam tikrą misiją ir socialinę atsakomybę. Tai sukelia konkurenciją tarp įmonių, kurios siekia pasiūlyti prasmingas ir patrauklias karjeros galimybes savo darbuotojams.

Ketvirta, atsiranda darbo vietų tarptautinėje rinkoje, suteikiančių darbuotojams dirbti iš įvairių pasaulio vietų nuotoliu. Dėl šios priežasties, darbuotojų paieška gali pakankamai užtrukti, nes kai kuriose valstybėse gali trūkti kvalifikuotos darbo jėgos, dėl galimybės darbuotojams pasirinkti tarptautines kompanijas.

Visų šių veiksnių kombinacija sukelia padidėjusią darbuotojų paieškos konkurenciją. Įmonėms, kurios nori išlaikyti gerus ir kvalifikuotus darbuotojus, reikia susikurti kūrybiškus būdus, kaip pritraukti ir išlaikyti darbuotojus. Tai gali būti patrauklus atlyginimas, socialiniai ir sveikatos priežiūros paketai, lankstesnis darbo grafikas ir darbui reikalingos kokybiškos priemonės.

Daugiau apie darbuotojų paiešką galite sužinoti čia: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska