FRESHFIT. Subjektyvi apžvalga

FRESHFIT. Subjektyvi apžvalga

FreshFit – pirmasis rimtas show off renginys Lietuvoje. Bent jau man, tokios mintys kyla pagalvojus būtent apie šį nesenai įvykusį renginį. O kodėl būtent tokios, pabandysiu keliais žodžiais apžvelgti, bet ir pasidalinti JD Visual Simplicity ir https://www.ugg-boots.eu/auto-moto/ foto.

Taip sakant dar vienas požiūris apie šią parodą. Nors ir taip visi buvo, matė girdėjo ar bent foto žiūrėjo, bet… 🙂

Trumpai tariant automobilių “blizgintojų” paroda, dar kitaip kitaip show off, pasirodymas ar kaip gal dar kažkaip kitaip (patikslinkit jei kas žinot kaip tiksliai), kur karaliauja mados ir tai kas labiausiai traukia akį. Tai puiki vieta sužinoti apie automobilių gražinimo tendencijas ir paganyti akis. Iš dalyvio perspektyvos tai manau pati tinkamiausia vieta parodyti savo konstruktorius ir pakonkuruoti su tokiais pat entuziastais. Žinoma, už tą konkuravimą galima susilaukti ganėtinai rimtų prizų.

FRESHFIT lietuvoje

Aukštesnis lygis

Mintys apie šio renginio įvardijimą kaip pirmą rimtą show off kilo dar žiemą išgirdus apie vietą. Vieta tikrai duoda daug, net gi labai daug jei užklumpa nepalankios oro sąlygos. O čia Lietuvos parodų rūmai, gražu, švaru, tvarkinga žinoma visai tai dzin palyginus su lempų apšvietimu, kuris yra pats geriausias draugelis poliruotiems, vaškuotiems ir kitaip pamylėtiems automobiliams. Tiek pats Litexpo tiek organizacija, kuri žavėjo profesionalumu bylojo apie tam tikrą aukštesnį “lygį”. Ar ta išsikelta “lygio” kartelė buvo pasiekta tai čia jau pagal kiekvieną savaip, bet man atrodo kad taip. Žiūrovų, rėmėjų, susidomėjimo gausa, manau kad tai patvirtina.

FreshFit Parodos koncepcija

Auto paroda Lietuvoje
Auto paroda freshfit Lietuvoje

Žinoma visi ten susirenka, dėl automobilių, bet tik maža dalimi, kokie automobiliai suvažiuos priklauso nuo organizatorių ir nereiktų to pamiršti. Nes kokie automobiliai bus parodoje priklauso  jau tik nuo dalyvių ir jų norų. Aš asmeniškai, kai labiau auto istorijos mėgėjas tai aš gal ir galvočiau, kad organizatoriai galėtų padirbėti su kviestiniais svečiais, prisitraukti galima būtų visą tuntą nesveikų auto aparatų tūnančių slaptuose garažuose, tokių legendų kaip E30 DTM ir t.t. BET yra didelis bet, nes tarkim man tokie labiau patinka, kažkam gal drifto bolidai yra kažkas, o kažkam sovietiniai trantai yra įdomūs (užjaučiu juos) ar dar bala žino kas iš auto pasaulio, ir tas didelis bet reikštų, kad einant į kažkurią pusę gaunasi totalus šališkumas. Tad ta koncepcija, kad vadovaujamasi totaly random principu, kai visi siunčia kas ką nori parodyti ir fainiausi atstovauja savo auto pasaulio sferą yra visai taikli. Galų gale show off ir yra savotiškas linksmumas, rimtumo ten nereikia daug žiūrėti, nes kaip pvz žiūrovų simpatijos prizą , kiek  žinau, laimėjo golfas su wide body race look, bet variklis dyzelinis praktiškai be kilovatų ir dar brezentinis atitraukiamas stogas. Tai reikštų ant kiek tai nesuderinta, kad net be žodžių, nesuderinta bet for show visai liuks ir štai publikos laimėjimas. Tokia jau ta show off specifika.

BMW freshfit parodoje
BMW freshfit parodoje

Bet grįžtant prie to random, tai per šį principą  galima buvo pamatyti ir retro ir ale jdm ir ale vagų ir ale visko kito įvairaus. Kaip bebūtų mes lietuviai visad norim, kad būtų dar geriau ir reikia tikėtis, kad jei šis renginys gyvuos kitamet autoparkas bus dar kokybiškesnis ir įvairesnis. Galų gale augant susidomėjimu šia auto kultūros dalimi, projektai vis rimtėja ir manau, kad tai savotiškai užprogramuota. O dar geriau tai nieko nelaukti ir pasigrožėti esamais nuostabiais projektais kaip šie du gražuoliai.

Pabaigai

Kaip bebūtų reiktų pripažinti, kad renginio pagrindinis neigiamas niuansas yra nuobodulys, nes realiai apeiti ir apžiūrėti užtektų valandos laiko, kažkas gal dar greičiau sugebėjo, kažkam gal ir trijų H prireikė, na bet jau ne daugiau. Žinoma sėdmaišiai gelbėjo situaciją ir karts nuo karto vedėjų dueto metami bajeriukai. Kas apie pačius vedėjus, tai smagu stebėti kaip tobulėja ir jie, o kai neprasileis ir tokių pasakymų “susitinkam prie petro golfo” arba tik jiems, bei jų draugams suprantamos info tada išvis bus ledas, nes kaip bebūtų dauguma žmonių atėjusių paganyt akis gali tokios info nesuprast ir po to numot ranka į jų šnekas. Taip sakant paprastas žmogus neviską gali suprasti. Šiaip ar taip reiktų pagaudyti, kokių minčių kaip generuoti daugiau judesio ir veiksmo užsukusiems žiūrovams. Nes kaip pvz. žiūrint Fast Lapą gali kept sardeles, kokiam Chill Grill ar Vasaros Rate tai išvis vartytis žolynais su tuntu draugų, kas realiai nenusibosta ir visad turi ką veikti. Žinoma, tai yra nesulyginami renginiai, “festivaliai” visad turės daugiau laisvės ir įvairesnės veiklos nei paroda. Bet jei reiktų rasti minusų tai žiovulys keliautų į pirmą vietą.

Savotiškai norėčiau pasidžiauti, nes mano nuomone tai yra pirmasis tikras be išlygų ar datempimų tokio tipo show off renginys Lietuvoje.

Už gražias foto dėkojam JD Visual Simplicity ir www.autosrautas.eu

Parašykite komentarą