Jei perkate daiktą, Jums bus svarbios ir turto vertinimo kainos

Jei perkate daiktą, Jums bus svarbios ir turto vertinimo kainos

Smagu būti turtingam arba turėti turto, kuris turi tam tikrą vertę. Tai – patys įvairiausi daiktai bei objektai. Nustatyti, kiek yra vertas vienas ar kitas daiktas gali tik kompetentingi turto vertintojai. Jais dirba tie asmenys, kurie turi atitinkamų žinių bei sertifikatus. Jie mokosi, lanko kursus bei nuolat tobulėja, kad galėtų kuo tiksliau nustatyti turto vertę bei tai atlikti kaip galima greičiau, nes dažniausiai šį darbą reikia atlikti per gana trumpą laiko tarpą, norint parduoti turtą, o pirkėjas laukia vertės, įmonėje atliekant apskaitą, taip pat įkeičiant bankui, paveldint turtą arba jį dalinantis. Situacijų tikrai gyvenime būna pačių įvairiausių. Dažniausiai klientai kreipiasi paslaugos, kai reikia, kad būtų atliktas turto vertinimas, įkeitimo finansavimo įstaigai ir tai daugeliu atvejų yra nekilnojamo turto pirkimas su paskola. Tad svarbu ir turto vertinimo kainos.  Šį mokestį dažniausiai moka pirkėjas, nes jam bus reikalinga paskola, jei neturi pakankamos pinigų sumos, kad atsiskaitytų pirkdamas turtą. Tad turto pirkėjas turi ir išsirinkti jam palankiausią banką, ar kitą paskolą teikiančią instituciją. Dėl to pirkėjui reikės pateikti bankui perkamo turto įvertinimą. Būtent dėl to jis ir turės susimokėti už vertinimo paslaugą. Taigi turto vertinimo mokestį moka paslaugos užsakovas.

 

Dar galime patarti ir padėti, jei turite turtą ir norite sužinoti jo vertę. Šį tą galite atlikti iš anksto. Turite žinoti, jog turto vertinimas vyksta pagal tokius etapus:

  • vertinamo turto apžiūra;
  • vertinamo turto dokumentų surinkimas;
  • duomenų apie užsakovą surinkimas.

 

Tad ruošdamiesi turto vertinimo procedūrai galite susirinkti reikiamus dokumentus bei atlikti ir užregistruoti VĮ Registrų centre turto kadastrinius matavimus. Turto vertintojui svarbiausia yra tvarkingi dokumentai. Kai šią sąlygą įvykdysite, vertinimo užsakovas galės susiderinti laiką su turto savininku dėl objekto apžiūros, kad būtų galima atlikti vertinimą.

 

Turto vertinimo kainos yra sutartinės. Jos priklauso nuo vertinamo turto sudėtingumo, taip pat darbų atlikimo termino ir kitų sąlygų. Tai gali trukti ir dieną ar kelias, o jei vertintojas turi labai daug darbo, gali tekti palaukti ir ilgiau.