Jogos nauda sveikatai: kodėl verta ją išbandyti?

Jogos nauda sveikatai: kodėl verta ją išbandyti?

Joga – tai indų filosofija paremtas mokymas, kuriame aiškinama, jog protas, kūnas bei dvasia yra laikomi tarpusavyje susijusiais. Tikima, kad vieno iš jų sveikata ir labai artimai susijusi su kito sveikata. Taigi, praktikuodami jogos pozas, kvėpavimą ir meditaciją, jogos ekspertai siekia subalansuoti savo fizines, psichines, emocines ir, žinoma, dvasines būsenas.

Joga – madinga

Jogos praktika šiuolaikinėje visuomenėje tapo madinga laisvalaikio forma, tačiau tai tikrai nėra blogai. Joga – labai sveika veikla, tad tokių madų išties verta „vaikytis“. Tai – lyg pabūti SPA Kaune, nes valanda jogos atstoja dieną pilną masažų ir vandens procedūrų.

Jogos nauda

Na, o kodėl verta užsiimti joga? Kuo ji naudinga mūsų sveikatai?

  • Pagerėjęs miegas. Taip pat kaip po gero sporto, taip ir po jogos jūsų miegas taps geresnis, todėl šie užsiėmimai leidžia atsikratyti miego sutrikimų.
  • Kūno lankstumas. Tai viena iš reikšmingiausių priežasčių, kodėl verta išbandyti jogą. Sakoma, kad jei esi lankstus atlikdamas pratimus, tai tapsi lankstus ir gyvenime, priimdamas tam tikrus sprendimus.
  • Vidinė stiprybė. Jogos praktikai tikina, kad ši veikla gali padėti jums ryžtis tam tikriems gyvenimo pokyčiams. Pavyzdžiui, sveikiau maitintis, judėti, mesti žalingus įpročius…
  • Kaulų tvirtumas. Kūno svorį reguliuojančios mankštos stiprina kaulų tvirtumą, todėl joga padeda apsisaugoti nuo osteoporozės.
  • Kraujotakos pagerėjimas. Atpalaidavimą sukeliantys pratimai gerina jūsų kraujotaką (ypač rankose bei kojose). Dar vienas svarbus aspektas – jogos metu ląstelės aprūpinamos didesniu skaičiumi deguonies.
  • Streso mažinimas. Stresas sukelia ligas. Na, o asmenys užsiimantys joga pastebi, jog po šios veiklos pagerėja budrumas, pavyksta išsisukti iš stresinių situacijų. Be to, padidėja pasitikėjimas savimi.
  • Laimė. Jei ruduo ar žiema (o gal ir ne tik tai) jums sukelia liūdesį, joga – puikus būdas suteikti sau laimės. Pasėdėkite lotoso poza, pakvėpuokite ir pajusite, kaip neigiamos mintys nyksta. Iš tiesų, moksliniai tyrimai nustatė, jog reguliarus jogos praktikavimas padidina serotonino kiekį bei sumažina kortizolį.