Kada automobilį turi apžiūrėti autoelektrikas?

Kada automobilį turi apžiūrėti autoelektrikas?

Elektros sistemos gedimai taip pat gali sukelti rimtus gedimus, dėl kurių automobilis negalės toliau važiuoti. Elektros komponentų gedimai gali greitai paveikti kitų komponentų nusidėvėjimą, todėl juos turėtų greitai pašalinti specialistas. Elektros problemų gali kilti dėl pigaus saugiklio arba brangaus generatoriaus.

Akumuliatorius ir kitos automobilio elektros sistemos yra tinkamo automobilio veikimo pagrindas. Elektra automobilyje naudojama ne tik varikliui užvesti, bet ir su komfortu susijusiai įrangai, pavyzdžiui, oro kondicionieriui, radijui ar elektriniams langams, reguliuoti.

Elektros problemos gali greitai sugadinti kitus automobilio komponentus, todėl jas būtina greitai ir profesionaliai pašalinti.

Kaip tai veikia:

Pagrindiniai automobilio elektros sistemos komponentai yra akumuliatorius, starteris ir generatorius.

Akumuliatorius tiekia elektros srovę uždegimo ir degalų sistemoms maitinti prieš užvedant variklį. Šios sistemos turi būti įjungtos iš anksto, nes joms tenka itin svarbus vaidmuo paleidžiant variklį.

Starteris iš akumuliatoriaus ima nedidelę srovę, kad išjudintų smagratį, kuris toliau suka veleną ir priverčia stūmoklius judėti. Įjungus variklį, nuo pagalbinio diržo varomas kintamosios srovės generatorius įkrauna akumuliatorių ir generuoja srovę, kuria maitinami visi automobilio elektroniniai įrenginiai. Jei variklis veikia su sugedusiu kintamosios srovės generatoriumi, akumuliatorius greitai išsikraus ir pavaros blokas užges.

Kada automobilį turi apžiūrėti autoelektrikas?

Jei variklis kartais užgęsta arba visai neužsiveda, neatidėliokite vizito pas automobilio elektriką. Elektrikas taip pat turėtų patikrinti kaip veikia starteris arba generatorius, ar padidėja degalų sąnaudos, ar veikia radiatoriaus ventiliatorius. Jei variklis užgęsta arba nustojo veikti apsaugos nuo vagystės sistema, tai taip pat elektriko autodiagnostika būtų geras pasirinkimas.

Bendra automobilių elektros sistemos patikra ir remontas apima:

  • Signalizacijos sistemos įrengimą. Kiekvienas automobilio savininkas nori apsaugoti savo automobilį nuo vagystės. Geriausia signalizacijos sistemos įrengimą patikėti profesionaliam techninės priežiūros specialistui.
  • Imobilizatoriaus remontą arba keitimą. Apie gedimą praneša tai, kad paspaudus raktelį nereaguojama arba skydelyje mirksi lemputės. Tokiu atveju techninės priežiūros specialistas perprogramuos elektroniką ir iš naujo nustatys laiką.
  • Valdymo bloko remontas arba keitimas. Valdymo blokas pradės veikti netinkamai, jei į korpusą pateks drėgmės, jis bus sugadintas po avarijos arba sugedus elektros laidams. Jei jo negalima sutaisyti, jis turi būti pakeistas.

Elektrikas taip pat keičia aušinimo ir šildymo ventiliatorius, laiko nustatymo sistemą, jutiklius, priekinių žibintų ir posūkių lemputes, oro pagalves, automobilių radijo ir garso sistemas ir atlieka daugelį kitų darbų.