Kaip veikia vandens nugeležinimo filtrai ir kodėl jų reikia?

Kaip veikia vandens nugeležinimo filtrai ir kodėl jų reikia?

Lyjant ar tirpstant sniegui ant žemės paviršiaus, vanduo prasiskverbia per geležį turintį dirvožemį ir uolienas, geležis gali ištirpti vandenyje. Taip į mūsų vandenį patenka geležis. Kai kuriais atvejais geležis taip pat gali atsirasti dėl geležies arba plieninių šulinių korpusų arba vandens vamzdžių korozijos. Pastarieji veiksniai ir gali įtakoti rudą, pageltusį ar kitaip spalvą pakeitųsį vandenį. Vandens nugeležinimo filtrai pašalina nešvarumus ir sureguliuoja geležies kiekį vandenyje, todėl vanduo tampa švarus, bespalvis, bekvapis ir saugus gerti.

        Ar gali vandens nugeležinimo filtrai per daug pašalinti geležies?

Vandenį daugiausia sudaro mineralai ir kiti neorganiniai junginiai, tokie kaip kalcis. Kalcis yra mineralas, reikalingas kaulams ir dantimis, atlieka svarbų vaidmenį kraujo krešėjimui, padeda raumenims susitraukti ir reguliuoja normalų širdies ritmą bei nervų funkcijas.

Jei baiminatės, kad naudojant filtrus, iš vandens gali pasišalinti naudingi mineralai, vertėtų pirmiausia atlikti vandens patikrinimą specializuotoje laboratorijoje. Paprastai po atliktų tyrimų, specialistai, kurie jau pagal vandens problemas ir jūsų biudžetą, padės išsirinkti tinkamą įrangą, kuri ne tik nepašalins naudingų organizmų, bet ir palaikys tinkamą jų kiekį.

Jūsų pagalbai – AquaFilter.lt vandens filtravimo sistemų specialistai. Plačiau šiame puslapyje.

        Ar vandenyje paprastai yra geležies?

Švariame vandenyje geležies neturi būti, bet norma yra 0,3 mg/l. Toks kiekis negali pakeisti vandens spalvos ir kvapo, negali užteršti jūsų prietaisų ar palikti nešvarumus ant paviršių bei jūsų skalbinių. Beje, dažnas reiškinys pasikeitusio geležies kiekio vandenyje yra vamzdynų valymai.

Miestuose intensyviai keičiant ar valant vamzdynus galite pajausti ilgai trunkantį nešvarų vandenį, bėgantį iš savo vandens maišytuvų. Žinoma, sustabdyti tokių darbų negalima, nes vamzdynų valymas atliekamas būtent tam, kad geriamas vanduo būtų kuo švaresnis net ir nanaudojant papildomos įrangos. Bet ir išvalyti vamzdynai negalil užtikrinti ilgalaikės vandens kokybės.

        Kokia geriausia filtrų kombinacija?

Vandens minkštinimo filtrai gali pašalinti tirpią arba skaidraus vandens geležį iš buitinio vandens, jie yra labiausiai paplitęs namų ir verslo subjektų pasirinkimas, nes įrenginys be geležies gali pašalinti daugybę cheminių medžiagų, dėl kurių vanduo kietėja ir gali sukelti problemų, nuo erzinančių iki rimtų.

Kita vertus, jei jūsų vandenyje yra didelė geležies koncentracija, gali būti, kad geriausias sprendimas yra dvigubas vandens filtravimas. Naudojant geležies filtrus kartu su vandens minkštinimo filtru galima maksimaliai pagerinti vandens kokybę. Bet visgi, svarb, kad jūsų vandenį įvertintų profesionalai, kurie gali įvertinti vandens kokybę ir pateikti geriausias rekomendacijas dėl tikslios jūsų situacijos ir vandens chemijos.

 

Parašykite komentarą