Kaljanas ir jo priedai

Kaljanas ir jo priedai

Kaljanas sudarytas iš 5 pagrindinių dalių ir yra skirtas rukymui. Šis prietaisas tabako ir angliuku pagalba išgauną dūmus. Kaljanai pirmą karta išbandyti bei išrašti Egipte, nuo to laiko kaljanų kultūra labai pasistūmėjo, jie pasikeitė ir šiuo metu yra žymiai geresni nei buvo ankščiau. Prieš gerus 10 metų žmonės rukydavo Egiptietiškus kaljanus. Jų ir dabartinių kaljanų skirtumas yra kaitinimo kameroje, Egiptiešiai dar iki šios nenaudoja kaitinimo kameros, o vietoj jos deda foliją. Dažniausiai naudojant folija tabakas iškart sudega arba sudega greičiau nei turėtu. Šiuolaikiniai kaljanai turi kaitinimo kameras, juos angliukai tolygiai paskirsto šilumą ir nesudegina tabako. Taip galite išgauti maksimalų kaljano skonio bei kokybės efektą.

Kaljano sudedamosios dalys

Kaljanai susideda iš 5 pagrindinių detalių: kolbos, stiebo, taurelės, kaitinimo kameros, šlangos.

Kolba – kaljano kolba turi būti ne per didelė ir ne per maža. Prieš pirkdami kaljaną visada atkreipkite dėmesį i kaljano kolbos dydis ar jis proporcingas. Nuo kaljano kolbos dydžio priklausys dūmų kiekis.

Stiebas – Taip pat gan svarbi detalė kaljano stiebas. Šis stiebas paskirsto ora tarp kolbos ir kaitinimo kameros, todėl stiebas reguliuoja viso kaljano procesą. Atkeipkite dėmesį į tai ir rinkitės tik iš kokybiškos medžiagos pagamintą stiebą.

Taurelė – geriausios taurelės pagamintos iš molio arba silikono. Taurelė salyginiai įtakos skonį ir dūmų kiekį, todėl siekiant kokybiško kaljano, reikia rinktis gerą taurelę.

Kaitinimo kamera – Siekiant nesudeginti tabako ir kaljanų mėgautis ilgiau, reikėtu įsigyti tinkamą kaitinimo kamerą. Geriausios kaitinimo kameros pagamintos iš aliuminio lydinio, šis metalas tinkamai praleidžia šilumą.

Šlanga – Atkreipkite dėmesį į šlangos ilgį ar jis nepertrumpas, ar ne per ilgas. Taip pat patikrinkite ar kaljano šlangos medžiaga patvari ir keletą kartu sulenkus ji nesigadina.

Kaljano nuoma ar pirkimas?

Paskutiniu metu itin populiarėjanti paslauga – kaljanų nuoma. Kaljano nuomos privalumai: tau nereikia nieko rūpintis, kaljanas būna paruoštas su visais priedais, net gi naudojimosi instrukcija pridėta. Todėl jei esi pradedantysis ir nežinai ar kaljanas tau patiks, geriau išsinuomok!

Parašykite komentarą