Konstruktorių tipai. Konstruktoriaus pasirinkimas

Konstruktorių tipai. Konstruktoriaus pasirinkimas

Vaikiški konstruktoriai – tai įdomūs ir labai naudingi zaislai jūsų vaikui. Lavina smulkiąją motoriką, atkaklumą, dėmesį, atmintį ir vaizduotę. Visa tai padeda toliau lavinti socialinius ir emocinius įgūdžius. Konstruktoriai įdomūs įvairaus amžiaus vaikams, tačiau išsirinkti tinkamą variantą, atsižvelgiant į didelę pasiūlą rinkoje, tėvams – labai sunki užduotis.

Konstruktorių tipai

Tarp didžiulės konstruktorių įvairovės, juos galima suskirstyti į tipus pagal tvirtinimo būdą, pagal gamybos medžiagą ir formą.

Tipai pagal medžiagą

Vaikiškų konstruktorių tipai
Vaikiškų konstruktorių tipai
  1. Minkšti. Šie žaislai pagaminti iš didelių dalių be aštrių kampų. Medžiaga – tekstilė, o kaip užpildas naudojamas sintetinė medžiaga. Iš tokio konstruktoriaus galima pastatyti nesudėtingas konstrukcijas. Minkšti konstruktoriai dažniausiai naudojami vaikų darželiuose ir žaidimų kambariuose.
  2. Mediniai. Iš medžio pagaminti blokeliai, kūgiai, arkos ir įvairūs kiti elementai. Kaip medžiaga gamybai naudojamas ąžuolas, beržas ar pušis. Medinės detalės yra saugios vaikams.
  3. Metaliniai. Jie susideda iš daugybės smulkių dalių: plokščių, veržlių, raktų, varžtų. Surinkti konstrukciją nėra lengva, tačiau galutinis rezultatas tikrai sužavės jūsų mažylį. Metalinės dalys turi ilgą galiojimo laiką. Tiesa, tokie konstruktoriai bus įdomūs vaikams nuo 7 metų.
  4. Keramikiniai. Keramika laikoma ekologiškiausia. Tokie konstruktoriai būna statybiniai ir kartais papildomi dalimis iš kitų medžiagų.
  5. Plastmasiniai. Tai pati populiariausia konstruktorių medžiaga. Elementams sukurti naudojamas saugus patvarus plastikas. Visiems gerai žinomi įvairių serijų konstruktoriai plus plus pagaminti būtent iš kokybiško ir vaikams saugaus plastiko.

Tipai pagal formą

  • Geometrinės formos arba plokščios detalės. Tokie konstruktoriai susideda iš plokščių skirtingų spalvų figūrų su grioveliais ir be jų. Tai gali būti geometrinės figūros, galvosūkiai, kokios nors kompozicijos dalys.
  • Kubeliai. Tai yra paprasčiausias konstruktorius. Kubeliai gali būti pagaminti iš medžio, plastiko ar audinio.
  • Kaladėlės. Paprasti ir universalūs konstrukciniai rinkiniai, susidedantys iš skirtingų spalvų kaladėlių su smaigaliais ir tvirtinimui skirtais vamzdeliais. Kaladėlės gali būti mažos ir didelės.
  • Labirintai. Užbaigta konstrukcija skirta rutuliams, rutuliukams ar automobiliams ridenti.

Šiuolaikiniai konstruktoriai gali būti pagaminti iš vienos medžiagos, o pagal tvirtinimo tipą gali būti priskirti kitokiam tipui. Pavyzdžiui, metalo gaminiai sujungiami varžtais. Arba keramikiniai konstruktorių rinkiniai su magnetine jungtimi.

Parašykite komentarą