Kodėl verta lankyti dresūros mokyklą?

Kodėl verta lankyti dresūros mokyklą?

Šuo – tai visavertis šeimos narys, kuris kasdien mus pasitinka ir suteikia tikrai daug džiaugsmo. Vis dėlto, kartais nuoširdžią draugystę apkartina elementarus nesusikalbėjimas: šuns elgesys šeimininkams ne visada yra priimtinas… Kodėl taip nutinka? Atsakymas yra labai paprastas: tiesiog šeimininkai neparodo, kaip šuo turėtų elgtis. Kartais elgsenos problemas nusprendžiama spręsti kartu su specialistu, o kartais tiesiog manoma, kad viskas išsispręs savaime… Šiandien internetinėje erdvėje galime rasti tikrai nemažai informacijos, kuri gali padėti išspręsti įvairias augintinių elgsenos problemas, tačiau visuomet yra geriau ieškoti dresūros specialistų, kurie padės gerokai greičiau ir efektyviau pašalinti nepageidaujamą elgseną. Priežasčių, kodėl verta lankyti dresūros mokyklą, yra ganėtinai daug, todėl apžvelkime pačias svarbiausias.

Atsirinkti tinkamą informaciją ne visada yra paprasta

Šiandien vis daugiau dresūros specialistų taiko pozityvius dresūros metodus, kurie padeda suformuoti abipusiu pasitikėjimu pagrįstą ryšį. Deja, internetinėje erdvėje visa dar galima rasti daugybę dresūros patarimų, kurie paremti šuns „palaužimu“ ar net smurtu, tačiau tokiais metodais „išmokyti“ šunys yra tarsi tikinčios bombos: kurį laiką gali atrodyti viskas gerai, tačiau ta bomba anksčiau ar vėliau gali imti ir sprogti. Naujai „iškeptiems“ šunų augintojams gali būti gana sudėtinga atsirinkti tinkamą informaciją, todėl geriausia kreiptis į patikimą dresuotoją, kuris jus nuves tinkamu keliu.

Mokymosi procesas turi būti tinkamai organizuojamas

Dažna situacija: šeimininkai atvyksta su šunimi į dresūros pamoką ir teigia, kad šuo moka atsisėsti. Deja, pasirodo, kad jis tiesiog moka pakeisti poziciją iš stovėjimo į sėdėjimą, tačiau tuojau pat ir vėl atsistoja ar susiranda kitos veiklos. Jei norime, kad tas sėdėjimas būtų ne šiaip koks triukas (kaip, pavyzdžiui, letenos davimas), bet kaip tikra komanda, turime mokyti šunį išlaukti ir tinkamai pažymėti komandos pabaigą.

Mokymasis vyksta įvairiose situacijose

Jei šuo išmoksta gulėti ir laukti namuose prie šaldytuvo, jis nebūtinai tą atkartos ir lauke. Mokymosi procesas neapsiriboja vien tik namų teritorija, be to, nuolatos reikia pridėti papildomų dirgiklių, ir tik tuomet komandą galima laikyti pakankamai gerai įsisavinta.

Universalių mokymosi metodų paprasčiausiai nebūna

Būtų gerai, jei tuos pačius mokymosi metodus galėtume taikyti visiems be išimties, tačiau realybė yra kitokia. Jei lankysitės dresūros mokykloje, jūsų šuniui tikrai teks susidurti su pačiais įvairiausiais iššūkiais, taigi mokymosi procesas bus efektyvesnis.

Susitikime dresūros pamokose: https://zverincius.lt/paslaugos/682-individuali-dresuros-pamoka.html

 

Straipsnis patalpintas Veikla24 komandos, parašytas kitų rašytojų.

Parašykite komentarą