Kokios priemonės padėtų uždirbti geresnį atlyginimą?

Kokios priemonės padėtų uždirbti geresnį atlyginimą?

Natūralu, kad šiais laikais daugelis žmonių siekia gauti kuo didesnes pajamas, tačiau ne visiems sekasi vienodai, kai kalbama apie priimtus sprendimus. Jei norite uždirbti didesnį atlyginimą darbe, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, jog tai įvyktų sklandžiai. Nuo papildomų pareigų prisiėmimo iki prašymo padidinti atlyginimą – vieni iš būdų kaip gauti konkurencingą atlyginimą. Žemiau aptariama, kokios priemonės yra efektyviausios siekiant spartesnio darbo užmokesčio augimo.

Prisiimkite papildomas pareigas

Jei norite uždirbti daugiau pinigų, vienas geriausių dalykų, kurį galite padaryti, yra prisiimti papildomas pareigas darbe. Tai ne tik parodys jūsų viršininkui, kad sugebate susidoroti su daugiau užduočių, nei tikimasi iš jūsų, bet ir pavers jus labiau reikalingu įmonei. Ir kuo labiau būsite nepakeičiami, tuo mažesnė tikimybė, kad jie jus paleis – net jei laikai bus sunkūs.

Paprašykite atlyginimo kėlimo

Jei jaučiate, kad jums per mažai moka, nebijokite prašyti atlyginimo. Blogiausia, ką gali pasakyti jūsų viršininkas, yra „ne“, ir net jei taip, jūs bent jau atkreipsite jų dėmesį į šią problemą. Gali būti, kad jie nežinojo, kad esate nepatenkinti savo atlyginimu ir tai gali paskatinti juos bent jau pagalvoti apie atlyginimo kėlimą.

Rinkitės darbą su geresniu atlyginimu

Žinoma, kartais geriausias būdas užsidirbti didesnį atlyginimą yra tiesiog gauti geriau apmokamą darbą. Jei nesate patenkinti savo dabartiniu atlyginimu, pradėkite ieškoti kitų galimybių – tiek savo darbovietėje, tiek už jos ribų. Gali prireikti šiek tiek laiko ir pastangų, kad gautumėte norimą darbą, bet tai bus verta, kai pagaliau matysite kardinalų skirtumą.

Dirbkite viršvalandžius arba savaitgaliais

Jei ieškote greito būdo padidinti atlyginimą, atsakymas gali būti viršvalandžių darbas arba savaitgaliais. Lietuvoje už tokius darbus turi būti mokama daugiau. Kada yra švenčių bei nedarbo dienos galite sužinoti čia: https://www.kds.lt/nedarbo-dienos-2022-metais/

Tiesiog būtinai iš anksto pasikalbėkite su savo viršininku, kad įsitikintumėte, jog jie sutinka, kad skirsite papildomo laiko. Suderinkite naują grafiką ir būtinai jį užfiksuokite taip, kaip to reikalauja teisės aktai.

Blogiausia ką galite padaryti – nieko. Jeigu neskirsite laiko ir pastangų siekiant gauti geresnį atlyginimą, tuomet vargu ar savaime kas pasikeis. Tad, drąsiau – imkitės priemonės, nes nuo to blogiau tikrai nebus!