Kur kreiptis dėl geodezinių matavimų atlikimo?

Kur kreiptis dėl geodezinių matavimų atlikimo?

Geodeziniai matavimai ir nuotolinio stebėjimo metodai naudojami didelio masto paviršiaus geometrijai, taip pat uodegos užtvankų, atliekų uolienų krūvų ir aplinkinių teritorijų deformacijoms ir judėjimams stebėti. Taip pat galima ištirti atliekų pylimų savybes ir jų pokyčius. Šie metodai sukuria išmatuoto ploto 3D paviršiaus modelį. Sukurtas 3D modelis lyginamas su ankstesniais modeliais; Paviršiaus pokyčiai gali atskleisti deformacijas ir kitokius rūpesčius užtvankos ar polio sąlygomis jau ankstyvoje stadijoje. Paviršiaus modeliai ir žemėlapiai visada įtraukiami į pradinį vertinimą; juos reikia atlikti, kad būtų gauti patvirtinamieji duomenys, kad būtų galima susidaryti bendrą vaizdą apie galimą užtvankos/polio struktūros pakeitimą. Be to, jie yra naudingi ir dažnai yra nebrangus būdas gauti daug informacijos per trumpą laiką.  Geodeziniai matavimai yra plačiai naudojami ir taikomi. Nuotolinio stebėjimo ir instrumentavimo metodai sparčiai tobulėja, o jų tikslumas gerėja. Pavyzdžiui, lazerinis skenavimas pakeičia fotogrametriją, kuri yra sena technologija. Nuotolinio stebėjimo metodais gautą informaciją galima suvienodinti su tradicinėmis priemonėmis surinktais duomenimis.

Geodeziniai matavimai taikomi visų rūšių atliekoms. Matuojami ne tik užtvankos ar uolienų krūvos, bet ir užtvankos bei aplinkinės teritorijos. Reikalingi stabilūs atskaitos taškai arba stotys, kurios turi būti pakankamai toli nuo deformacijos / nusėdimo zonos. Tinkamo matavimo metodo pasirinkimas priklauso nuo atvejo ir pageidaujamo tikslumo. Pvz. labai kalnuotose vietovėse tradicinis niveliavimas gali būti geriausias pasirinkimas, nes gali būti keletas „aklųjų zonų“ palydovams. Kita vertus, nuotolinis stebėjimas gali būti saugiausias pasirinkimas vietovėse, kuriose yra labai purus gruntas arba stačiai šlaitai.

Geodeziniai matavimai atliekami pagal Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro nuostatas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. balandžio 15 d. įsakymu Nr. 534 (Vyriausybės 2002 m. nutarimo Nr. 695 peržiūra). Lietuvos Respublika 2005 m. birželio 23 d.) ir vadovaujantis Nekilnojamojo turto objektų kadastrinių matavimų ir kadastro duomenų rinkimo ir tikslinimo nuostatais (Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2002-12 m. įsakymas Nr. 522). -30). Dažniausiai šie planai rengiami siekiant parduoti dalį žemės sklypo. Daugiau informacijos rasite https://pds.lt/paslaugos/geodeziniai-matavimai/

Parašykite komentarą