Laiptų pakopos – pagrindiniai rodikliai

Laiptų pakopos – pagrindiniai rodikliai

Ar kada atkreipėte dėmesį, kad vienais laiptais užkylate lengvai ir be jokių iššūkių, tuo pačiu metu galėdami rašyti SMS žinutę ar naršyti internete, o būna tokių laiptų, kad atrodo, jog kopi į Everestą, o pakeliui dar bent kartą užkliūni už laiptelio, “nusibalnoji” batus ir dar telefono vos nesudaužai. Vėliau stebi kiekvieną žingsnį, o užkopus dar ir jautiesi fiziškai padirbėjęs. Ar žinote nuo ko tai priklauso? Nuo PAKOPŲ!!!

Projektuojant laiptus svarbiausia dalis yra pakopos. Nuo jų priklausys kiek vietos užims laiptai, ar laiptais bus lengva lipti, ar kiekvienas lipimas laiptais bus vietoj treniruotės sporto salėj. Nors gamyboje pirmiausia darome laiptasijas, tačiau jos jau turi būti gaminamos žinant ko tiksliai norėsite iš pakopų.

Keletas teorinių patarimų ką verta žinoti apie pakopas

1. Dažniausiai namo projekte būna numatyta, kad bus laiptai (tiesūs, su posūkiais/aikštelėmis, sukti, ar spiraliniai) ir numatyta jų vieta. Architektai laiptams palieka tiek vietos, kad laiptų nuolydis atitiktų optimalų vidaus laiptų standartą. Vertikalus atstumas neturėtų būti mažesnis nei 2,15 metro.

2. Optimalus pakopos aukštis priimtas 17 cm., o plotis 29 cm. Priklausomai nuo laiptams palikto ploto, laiptai gali būti suprojektuoti ir statesni: aukštesnės arba siauresnės pakopos. Žinoma, kartais verta laiptus pažeminti, tuo pačiu padidinant pakopos plotį – jei sunku aukštai kelti kojas, ypač senatvėje.

3. Žinoma, labai svarbu ir tai, kad laiptų pakopos būtų vienodo aukščio, nes jei apatinė ar viršutinė pakopa bus mažesnė/didesnė, neišvengsite kartais užkliūti ar nužengti “į niekur”.

4. Laiptų kampas neturėtų viršyti 45 laipsnių. Statesni laiptai tinka nebent rečiau naudojamoms patalpoms pasiekti.

5. Patogiausias laiptų plotis – ne mažiau nei 90-120 cm.

6. Statant laiptus kartais įrengiamos aikštelės – jos skirtos pailsėti, įrengti posūkį. Laiptai su aikštelėmis yra patogesni, saugesni, tačiau užima daugiau vietos. Kartais aikštelės būtinos, nes rekomenduojamos pakopų skaičius viename pakilime yra ne daugiau 12.

7. Jei tai yra naujos statybos namas, nepamirškite, kad pirmiausiai reikia įrengti laiptus, o tik vėliau grindis. Tokiu atveju matuojant laiptus pažymėkite grindų lygius tiek viršuje, tiek ir apačioje, kad būtų tinkamai suprojektuoti laiptai.

Projektuojant laiptus, reikėtų iš anksto pagalvoti apie turėklus. Jie būtini ne tik žmonių saugumui užtikrinti, tačiau taip pat yra svarbi interjero detalė.

Taip pat, jei kyla daugiau klausimų apie laiptus, jų konstrukcijas, patvarumą ar patikimumą, kviečiame pasikonsultuoti su mūsų įmonės specialistais. www.masterweld.lt visada pasiruošę Jums padėti.

Parašykite komentarą