Lauko plytelės ir 6 dažniausi mitai apie jas

Lauko plytelės ir 6 dažniausi mitai apie jas

Kalbant apie lauko erdves, tinkamų plytelių pasirinkimas yra esminis veiksnys, kuris svarbus ne tik estetikai, bet ir patogumui, funkcionalumui. Deja, įsigyti iš tiesų geras ir patogias lauko plyteles kartais nepavyksta, nes koją pakiša nepagrįsti mitai. Nutarėme paneigti dažniausiai pasitaikančius.

1 mitas: visos plytelės gali būti naudojamos lauke.

Ne visos plytelės yra vienodos. Lauko plytelės turi atitikti nemažai griežtų reikalavimų. Nors keraminės ir porcelianinės plytelės paprastai yra puikus pasirinkimas dėl savo ilgaamžiškumo, natūralaus akmens plytelės, tokios kaip granitas ar skalūnas, taip pat puikiai tinka. Tačiau tik patalpose naudojamos plytelės, pavyzdžiui, glazūruota keramika, gali neatlaikyti atšiaurių lauko elementų, temperatūros svyravimų, drėgmės, UV spindulių.

2 mitas: lauko plytelės praktiškai nereikalauja priežiūros.

Nors lauke naudojamos plytelės sukurtos taip, kad atlaikytų gamtos stichijas, jas vis tiek reikia reguliariai prižiūrėti. Norint, kad terasos ar kitos lauko erdvės danga atrodytų idealiai, būtina plyteles valyti, pašalinti nešvarumus, dėmes. Neatsižvelgiant į priežiūrą, plytelės atrodys mažiau estetiškai ir tarnaus trumpiau.

3 mitas: sušlapusios terasos plytelės yra slidžios.

Daugelis lauko plytelių yra neslidžios, todėl ant jų saugu vaikščioti net po lietaus. Tekstūruoti paviršiai, pavyzdžiui, esantys mozaikinėse arba natūralaus akmens plytelėse, suteikia papildomos sukibimo. Naudojimui lauke labai svarbu pasirinkti neslidžias plyteles, kad išvengtumėte traumų.

4 mitas: lauke naudojamos plytelės išbluks dėl UV spindulių poveikio.

Aukštos kokybės medžiagos yra atsparios UV spinduliams ir sukurtos taip, kad atlaikytų ilgalaikį saulės spindulių poveikį. Tinkamai pagamintos plytelės laikui bėgant turi išlaikyti savo spalvą ir gyvybingumą. Tačiau labai svarbu pasirinkti plyteles, specialiai pažymėtas naudoti lauke, kad būtų užtikrinta, jog jos neišbluktų saulės spindulių.

5 mitas: lauko plytelės skirtos tik didelėms erdvėms.

Iš tiesų lauke naudojamos plytelės būna įvairių dydžių ir formų, todėl tinka tiek didelėms erdvėms, tiek mažesnėms vietoms. Nesvarbu, ar turite erdvią terasą, ar kompaktišką balkoną, pasirinkę tinkamo formato plyteles, galite pagerinti lauko erdvės patrauklumą ir patogumą.

6 mitas: visos lauko plytelės yra brangios.

Nors kai kurios aukščiausios klasės medžiagos, pavyzdžiui, natūralus akmuo, gali būti brangesnės, tikrai galima rasti kokybiškų, ekonomiškų alternatyvų. Pavyzdžiui, keraminės ir porcelianinės plytelės yra ekonomiškas sprendimas, kuris akmens masės produktams beveik nenusileidžia savo ilgaamžiškumu ir išvaizda.