Paminklų gamyba: kaip įgyvendinamas paminklo gamybos procesas?

Paminklų gamyba: kaip įgyvendinamas paminklo gamybos procesas?

Ar kada susimąstėte, kaip vyksta paminklų gamyba? Pirmas žingsnis šiame ilgai trunkančiame, pavojingame ir brangiame procese yra granito iškasimas iš žemės arba karjero, kaip vadinama kasimo vieta. Šie karjerai dažnai yra šimtų pėdų gylio su dantytais, aštriais kietos uolos kraštais. Vanduo nuteka į šias masyvias skyles, sudarydamas didelį baseiną apačioje. Įvairių rūšių granitas kasamas skirtingai ir įvairiose pasaulio vietose, tačiau pagrindinis procesas iš esmės yra tas pats.

Kitas etapas – akmens išlyginimas arba poliravimas. Šis procesas susideda iš akmens poliravimo ir šlifavimo didelėmis mašinomis ir vandeniu. Reikia daug etapų, kad būtų išgautas taisyklingas blizgesys, kurį matome daugelyje paminklų. Nepoliruotas (plieninis) akmuo taip pat turi būti atliktas per šį procesą, kad jis būtų išlygintas, tačiau jis nepraeitų tiek daug šlifavimo ir poliravimo etapų. Tada akmenys supjaustomi į reikiamą formą. Pamažu paminklų gamyba įgauna formą.

Tada gamintojai prideda piešinį ir graviūrą prie akmenų. Iš anksto reikia padaryti piešinį, kur viskas bus ant akmens. Dabar tai dažnai daroma kompiuteriuose, tačiau kai kurie vis dar atliekami naudojant architektūrinius įrankius. Tada tai patvirtina klientas, kad būtų užtikrintas tikslumas. Priklausomai nuo dizaino, piešinį galima uždėti ant akmens naudojant smėliasrovę, lazerius arba rankinius drožybos įrankius. Kai kurie dizainai yra pernelyg sudėtingi, kad būtų galima naudoti smėlio srovę, todėl juos turi iškirpti kokybiški meistrai. Šios skulptūros gali užtrukti daug valandų, priklausomai nuo dizaino sudėtingumo. Dizainams, kuriuos galima apibarstyti smėliasrove, iš dizaino pagamintas guminis trafaretas. Šis trafaretas tvirtinamas prie akmens naudojant lengvus klijus. Raidės ir dizaino dalys yra nulupamos, o smėliasrove prasiskverbia pro akmenį ir sukuriamas raidžių bei dizaino gylis ir šešėliai.

Didžiulį ir sunkų gaminį dar reikia nuplauti, sudėti į dėžes, pervežti ir pristatyti į kapinių paskirties vietą. Nors jis yra sunkus, jis taip pat yra subtilus ir su juo reikia elgtis atsargiai. Paminklas jau paruoštas montuoti, tačiau prieš jį įrengiant, prieš kelias dienas reikia iškasti ir pastatyti pamatą, kad cementas būtų tvirtas ir neleistų grimzti ir apvirsti. Paprastai tai daroma jau kapinėse. Būtent šiuo akmens nustatymo tašku galima montuoti porcelianinius portretus ir bet kokias kitas papildomas funkcijas, tokias kaip vitrinos, vazos ir ar tam tikri žibintai.

Šis ilgas procesas prasideda nuo žaliavos ir baigiasi gražiu meno kūriniu. Tai taip pat pavojingas procesas, tačiau galiausiai jūsų šeimai ir draugams paliekamas gražus paminklas jūsų mylimam žmogui atminti, kuris tęsis amžinai.