Mažos vonios kambarys – praktiški dizaino patarimai

Mažos vonios kambarys – praktiški dizaino patarimai

Svarstote, kaip įrengti mažą vonios kambarį? Tikrai visi žinome, kaip sudėtinga įrengti šią kelių kvadratinių metrų ploto patalpą. Tačiau gerai organizavus ir pritaikius tinkamus sprendimus, interjerą galima paversti funkcionaliu, patogiu ir estetišku.

Pirmieji žingsniai

Pagrindas – geras interjero dizainas. Mažame vonios kambaryje patartina ir net būtina rinktis minimalizmą. Pagalvokite, ko norite iš šios patalpos ir kokie baldai joje turi būti. Dėl per didelio daiktų ar baldų kiekio patalpa taps dar mažesnė – tiek fiziškai, tiek optiškai. Todėl iš pradžių suplanuokite, pavyzdžiui, praustuvo, tualeto, spintelių ar dušo kabinos išdėstymą.

Spalva ir apšvietimas

Mažesniuose vonios kambariuose svarbus apšvietimas ir tinkamai parinktos interjero spalvos. Paprastai reikėtų naudoti šviesias, prislopintas spalvas, kad vonios kambarys taptų dar šviesesnis. Jei norite ryškesnio spalvinio akcento, naudokite jį mažesniais kiekiais, pavyzdžiui, kaip kontrastingą spintelę po praustuvu arba aksesuarus.

Gerai apšviesti interjerai optiškai sukuria daugiau erdvės. Planuodami vonios kambario įrengimą pagalvokite apie daugiau šviesos šaltinių, kurie padės nubrėžti kelias patalpos zonas. Taip pat nepamirškite naudoti natūralios, baltos ir išsklaidytos šviesos lempų.

Įranga 

Dušas ar vonia mažame vonios kambaryje? Pirmasis variantas tikrai užims mažiau vietos. Tačiau jei norite maudytis ilgiau, rinkitės vonią. Žinoma, reikia nepamiršti, kad ji turi būti tinkamos formos ir dydžio, kad tilptų patalpoje. Laimei, gamintojai vis dažniau kuria pasiūlymus, atsižvelgdami į mažesnes erdves. Tokiuose vonios kambariuose puikiai tinka ir pakabinami prietaisai (pvz., klozetai), suteikiantys interjerui lengvumo pojūtį. Dušo ar vonios kaina priklauso nuo jos dydžio, dizaino, dydžio.

Kitas praktiškas sprendimas – praustuvas su spintele. Lentynėlės praverčia kosmetikos, skysčių ar higienos priemonių laikymui. Tiems, kuriems reikia daugiau vietos, rekomenduojame naudoti įmontuojamą spintelę. Joje galima paslėpti kabelius, indus ir kitus daiktus, kurie neturėtų būti matomoje vietoje.

Priedai

Didelis veidrodis mažame vonios kambaryje yra būtinas! Jis suteiks patalpai erdvumo ir optiškai ją padidins.

Jei neturite vietos rankšluosčiams pakabinti, puiki išeitis – pakabinti pakabas ant durų rėmo arba dušo kabinos.

Geras būdas laikyti tualeto reikmenis – plastikiniai arba pinti krepšeliai, pavyzdžiui, ant skalbimo mašinos arba spintelėje.

Kalbant apie aksesuarus, rekomenduojame paprastumą ir santūrumą. Per daug daiktų užgoš patalpą ir ji atrodys dar mažesnė, nei yra iš tikrųjų.