Nuotekų valymo įrenginiai

Nuotekų valymo įrenginiai

Dažniausiai pasitaikantis klausimas apie nuotekų valymą yra – kokia nuotekų valymo įrenginių kaina?

Dažniausiai tai priklauso nuo to, koks yra gyventojus skaičius, na nes pagal tai nustatomas reikalingas nuotekų srauto našumo parinkimas. Vadinasi pirminis rodiklis – gyventojų/vartotojų skaičius, tuomet kokiame gylyje bus kasamas įrenginys. Nuotekų valymo įrenginio kainą įtakoja šachtos aukštis, nes kuo giliau bus kasama, tuo ilgesnė šachta bus reikalinga. Na ir paskutinis rodiklis – kokioje vietoje bus kasamas įrenginys. Jeigu bus kasama ten, kur veja – tuomet kaina bus sąlyginai mažesnė, na o jeigu ten, kur kelias ar kitokio tipo važiuojamoji dalis – tuomet įrenginio kaina augs, nes bus reikalingi papildomi sustiprinamieji dangčiai, kurie saugos įrenginį nuo spaudimo bei didesnės apkrovos.

Ar kokybiški maži nuotekų valymo įrenginiai?

Ar dideli ar maži nuotekų valymo įrenginiai – tai įtakos įrenginio kokybei neturi. Paprastai dydis pasirenkamas pagal tai, kiek gyventojų gyvena pastate, kuriame bus įrengiamas nuotekų valymo įrenginys. Tad jei gyventojų bus keletas, tuomet rekomenduojami maži nuotekų valymo įrenginiai, na o jeigu pastate gyvenama daugiau asmenų ar įrenginys reikalingas sodyboms, kuriose retai, bet būna didelis nuotekų srautas – tuomet reikėtų rinktis didesnės talpos nuotekų valymo įrenginį, kuris gebėtų „susidoroti“ su dideliu nuotekų srautu.
Ar sudėtinga nuotekų valymo įrenginių priežiūra?
Paprastai aptarnavimo sudėtingumą įtakoja ir tai, kokia yra nuotekų valymo įrenginių kaina. Jeigu įrenginys buvo įsigytas itin maža kaina neatkreipiant dėmesio į jo kokybę – paprastai aptarnavimas būna itin nepatogus, sunkus ir varginantis procesas, kuris ir kainuoja gan didelę pinigų sumą. Na o jeigu išsirinkote aukštos kokybės įrenginį, tuomet aptarnavimo išlaidos bus tikrai nedidelės ir reikalingos tik kasmetinės. Enekos gaminių aptarnavimas vykdomas vos vieną kartą metuose. Įrenginį galima iškelti, lengvai pataisyti jei reikia, ir vėl įdėti atgal į požeminę talpyklą. Nereikia atkasinėti visos talpos ar jos išsiurbti prieš įvykdant taisymą.

Nuotekų valymo įrenginių kaina Lietuvoje. Ar ji konkurencinga pasaulio rinkoje?

Nuotekų valymo įrenginių kaina Lietuvoje lyginant su kitomis Europos šalimis yra vidutinė. Jeigu žiūrint eksportą Lietuviškų gaminių į kitas Europos ar Azijos šalis – tai jis yra gana didelis, vadinasi Lietuviška produkcija yra gan mėgstama dėl gero kainos ir kokybės santykio.

Koks yra valymo įrenginių veikimo principas?

Principas susideda iš 4 žingsnių – pripildymo, aeravimo, nusodinimo ir išleidimo. Visų pirma nuotekos yra kaupiamos įrenginio nusodintuve. Tuomet tam tikrais nustatytais intervalais yra maišomas ir aeruojamos. Veikliojo dumblo pagalba organiniai teršalai yra dalinami ir sklaidomi ir tuomet vykdomas azoto medžiagos šalinimas. Dumblo perteklius galiausiai grąžinamas į nusodintuvą ir šalinimas. Įrenginio privalumas – jei per šešias valandas neįteka naujų nuotekų – jis persijungia į ekonominį taupymo režimą, kurio metu vyksta elektros taupymas. Kitas žingsnis – dviejų valandų trukmės ramybės periodas. Dumblas nusėda ant įrenginio dugno, vandens paviršiuje iškyla išvalytos nuotekos, na ir išvalytų nuotekų dalis po valymo ciklo yra išleidžiama iš įrenginio.

Ar montavimas įeina į nuotekų valymo renginių kainą?

Montavimo kaina paprastai neįskaičiuota į nuotekų valymo įrenginių kainą, tad montavimo darbams paprastai reikalingi kiti specialistai. Montavimo kaina priklauso nuo vietovės, kurioje bus įkasamas įrenginys, grunto (ar tai bus molis, ar smėlis, ar šlapia vieta), nes nuo tam tikro grunto gali apsunkėti montavimo darbai. Na o patarimas įsigijusiems klientams – visuomet turėkite žvyro, kurį būtų galima panaudoti montavimo darbuose, nes tai labai palengvina stabilų bei kokybišką įrenginio užkasimą ir įmontavimą į jūsų pasirinktą teritoriją ar vietovę

Parašykite komentarą