Augant vartotojiškumui, ypač Europoje, auga ir gamybinės pajėgos, kurios turi ir milžinišką ir, deja, neigiamą įtaką mūsų gamtai: teršiami vandenys, žemė, oras. Viso žemėje gyventojų gyvena 7,6 mlrd., o per metus išmetama daugiau nei du milijardai tonų, kasmet jų kiekis paauga bent po 5 proc. Labiausiai teršiančios žemę šalys yra Kinija, Indija, JAV, Indonezija, Brazilija bei Rusija, o daugiausiai randamų šiukšlių yra plastiko atliekos, o tarp jų į pirmą penketuką patenka plastikiniai buteliukai, iš kurių yra geriamas vanduo.
Kodėl vis dar perkame vandenį plastiko buteliuose?
Vanduo yra mūsų kasdieninis maistas, be jo mūsų organizmas ne tik negali tinkamai funkcionuoti, bet ir absoliučiai egzistuoti. Dažniausia priežastis, kodėl renkamasi pirkti vandenį plastiko buteliuose – tai dvejonės dėl geriamojo vandens kokybės. Nors ir išsivysčiusiose šalyse, ypač Europoje plastiko butelių rūšiavimas, surinkimas ir perdirbimas yra gerokai išvystytas, vis dar daugiau nei pusė plastikinių butelių nuo geriamojo vandens patenka tiesiai į sąvartynus, gamtą, vandens telkinius, miškus.
Geriausias būdas atsisakyti geriamojo vandens plastiko buteliuose – tai atlikti kokybinį vandens tyrimą sertifikuotoje laboratorijoje arba kreiptis į vandens filtrais prekiaujančią bendrovę, kuri paprastai bendradarbiauja su laboratorijomis ir gali suteikti ne tyrimo, bet mėginio ėmimo ir nugabenimo paslaugą.
Vandens filtrai namams. Kokios naudos?
Atlikę vandens tyrimą, žinosite, kas yra jūsų vandenyje ir ar tikrai verta bijoti gerti tiesiai iš vandens maišytuvo. Jei, visgi, tyrimai parodo, kad jūsų geriamajame vandenyje yra jūsų organizmui pavojingų elementų, purvo, priemaišų, vandenyje yra geležies perteklius ar tiesiog vanduo yra užterštas, vienintelis saugiausias, patikimiausias ir ilgalaikis būdas tai ištaisyti – tai įsigyti vandens filtrus.
Vandens filtrai būna skirtingų tipų ir paprastai pritaikomi pagal esamą vandens būklę, kurią parodo atliktas vandens tyrimas. Jei vandenyje yra per daug ištirpusio magnio ir kalcio – jūsų vanduo bus kietas ir namuose galite tai lengvai pastebėti, nes kietas vanduo palieka ant paviršių ir prietaisų viduje kalkių nuosėdas. Žmogaus organizmui tai nėra kenksminga, tačiau prietaisai ima gesti, paviršiai sunkiai valomi, namuose atsiranda nemalonūs kvapai, kemšasi vamzdynai. Tokią problemą gali išspręsti vandens minkštinimo filtrai. Juos specialistai parenka pagal individualią situaciją, jūsų finansines galimybes, būsto dydį, suvartojamo vandens kiekį ir pan.
Jei jūsų vanduo namuose yra drumstas, turi rusvą ar rausvą atspalvį, jaučiamas nemalonus kvapas (dažniausiai įvardijamas kaip sieros ar supuvusio kiaušinio), vadinas vandenyje yra geležies perteklius. Geležis netirpsta vandenyje, todėl gana dažnai vartotojai plika akimi gali pastebėti nešvarų vandenį. Tiesa, ne taip kaip kietas vanduo, geležingo vandens, nešvarumų turimo vandens gerti griežtai negalima, juo negalima girdyti ir naminių gyvūnų. Per didelis geležies kiekis vandenyje atsiranda natūraliu būdu lyjant ar sningant, o taip pat ir nuo senų, rūdijančių vamzdynų. Tokiu atveju padėti gali vandens nugeležinimo filtrai.
Jei atpažinote nors vieną vandens kokybės problemą, susisiekite su specialistais ir gaukite tik jums pritaikytus sprendimus ir įrengimus.