Darbas su individualios veiklos pažyma – paprasčiausias įsiteisinimo būdas

Darbas su individualios veiklos pažyma – paprasčiausias įsiteisinimo būdas

Džiugu, kad vis daugiau lietuvių išbando galimybę dirbti su individualios veiklos pažyma. Kodėl tai taip gerai? Kadangi žmogus, kuris dirba sau – dažniausiai jaučia kur kas didesnį moralinį pasitenkinimą ir tuo pačiu gali kur kas paprasčiau kontroliuoti savo finansus, kurie dažniausiai prisideda prie gerėjančios jo ūkio ekonomikos.

Kad ir koks darbas Jums atrodo patraukliausias, kad ir kokie yra Jūsų talentai – pirmiausia reikia įteisinti savo veiklą, kad viskas būtų legalu.

Geriausias pasirinkimas tiems, kurie labai bijo, tačiau lygiai taip pat stipriai nori – darbas su individualios veiklos pažyma.

Mokestiniai niuansai

Pirmiausia džiugu tai, kad šis veiklos tipas leidžia mokėti mokesčius tik tokiu atveju, kai gaunate pajamas. Žinoma, kiek kiti niuansai yra skiriami PSD mokesčiui, kadangi yra minimali riba nuo kurios reikia susimokėti. Tačiau bet kuriuo atveju – mokesčiai atitinka žmogaus uždarbį, o tai dažniausiai labai džiugina.

Palyginimui – dirbant su verslo liudijimų pirmiausia reikia mokėti fiksuotą mokestį, kuris ne visada atsiperka, tad tai – kur kas daugiau rizikos.

Kokie mokesčiai yra mokami?

  1. Gyventojų pajamų mokestis (GPM) tarifas – 15% (atėmus mokesčio kreditą), t. y nuo 5% iki 15%
  2. Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tarifas – 6,98% nuo 90% individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų sumos (neatėmus VSD ir PSD įmokų). Mėnesio įmoka 6,98% nuo MMA.
  3. Valstybinio socialinio draudimo (VSD) tarifas (pensijų, ligos, motinystės draudimu) – nuo 90% individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų sumos (neatėmus VSD ir PSD įmokų):
  • 12,52%;
  • 14,62 % jei asmuo kaupia pensijai papildomai 2,1 %;
  • 15,52 % jei asmuo kaupia pensijai papildomai 3 proc.
    1. Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas – 21%.

Jeigu asmuo verčiasi pirmus metus su pažyma – tokiu atveju jis gali nemokėti VSD ir PSD mokesčių. Puiku, tiesa?

Buhalterijos vedimas

Tiesa, reikia ne tik susimokėti mokesčius, tačiau taip pat ir rinktis dokumentus, kurie įrodo, kad gavote konkretų skaičių pajamų. Šiuo atveju tai yra sąskaitos faktūros, kurias reikia išrašyti ir fiziniams, ir tuo pačiu juridiniams asmenims.

Buhalterijos vedimui visada geriausia naudoti sistemas, kadangi jos padeda sutaupyti daug laiko ir tuo pačiu išvengti klaidų. Viena tokių yra sąskaita123. Džiugu, kad vis daugiau žmonių renkasi ne tik automatizuotas sistemas, tačiau ir vengia popierinių sąskaitų, kurios, deja, labai kenkia gamtai. Elektroninės sąskaitos puikiai saugomos sistemoje, tad nereikia pergyventi, kad po kažkiek metų galima būtų jų netekti. Tikrai ne. Svarbiausia – patikima sistema.

Labai daug baimių

Natūralu, kad veiklos pradžioje yra labai baimių, kurios gali trukdyti suprasti – ar tai tikrai Jūsų kelias? Daugelis žmonių bijo, kad finansiškai jiems viskas bus per sunku ir panašiai. Bijoti yra normalu. Tačiau lygiai taip pat normalu yra norėti dirbti tai, kas Jums kelias tik pačias geriausias emocijas. Gyvenimas per trumpas savo diena leisti vietoje, kurioje – dirbti nepatinka. Nes juk pinigai – tikrai dar ne viskas.

Parašykite komentarą