Ką svarbu žinoti apie kondicionierių naudojimą

Ką svarbu žinoti apie kondicionierių naudojimą

Vasaros karščiai, kuomet visais įmanomais būdais stengiamės rasti bent kokią atgaivą, oro kondicionieriai tampa tikru išsigelbėjimu. Jo pagalba net ir labai įšilusiose patalpose, vos per kelias minutes sąlygos normalizuojasi ir tampa tinkamos tiek darbui tiek ir poilsiui. Protingai naudojami, šie įrenginiai leidžia išlikti darbingiems ir žvaliems, net ir tuomet kai už lango termometro stulpelis perkopia 20 laipsnių padalą. Tačiau nežiūrint į visą gėrį, kurį kelią šie prietaisai, jų naudojimas gali kelti ir pavojų sveikatai ir kaba neina vien apie peršalimo ligas, su kuriomis susiduria dažnas, jei persistengia kovojant su karščiais.

Kondicionierių keliamos rizikos

Kaip jau išsiaiškinome, varvanti nosis ir kosulys nėra vieninteliai pavojai, kurie slypį veikiančiame kondicionieriuje. Kartais net ir saikingo šių prietaisų naudojimo nepakanka kad išvengtume sunkesnių pasekmių. Blogiausiai, tai, jog apie jas retai susimastome. Geras dalykas, tas, kad didžiosios jų dalies galima išvengti tinkami prižiūrinti kondicionierių. Štai į ką reikia atkreipti dėmesį:

Bakterijos, pelėsis ir grybelis.

Kad ir koks būtų efektyvus kondicionierius, kovoje su karščiu, tačiau pastovus jo naudojimas sukuria ganėtinai palankias sąlygas bakterijų ir grybelių dauginimuisi. Ir viskas vyksta niekur kitur, o pačiame prietaise. Šaltam orui susiduriant su šiltomis masėmis, ant įrenginio korpuso ir ventiliatoriaus mentelių atsiranda kondensatas – drėgmė, kurioje ypač komfortiškai jaučiasi įvairios bakterijos ir pelėsiai. Su laiku jie gali tapti kvėpavimo problemų priežastimi. Tad norint to išvengti reikėtų reguliariai valyti kondicionierių net ir sunkiau pasiekiamose vietose.

Sergančio apstato sindromas.

Kad ir kaip bebūtų, tačiau kondicionierius nėra visavertis vedinimo įrenginys. Jo pagalba galima sukurti poro cirkuliavimą patalpų viduje, tačiau jei nevyks jo atsinaujinimas su laiku oras patalpoje tampa visiškai netinkamu kvėpavimui ir gali sukelti daug sveikatos problemų. Pastatuose, kuriuose blogai veikia vedinimo sistema  gali atsirasti taip vadinamas „sergančio pastato sindromas“ – reiškinys, kai žmogaus sveikatai riziką kelia net ir oras esantis pastate. Taigi jei yra bent mažas įtarimas, kad dirbate panašiomis sąlygomis, pasirūpinkite reguliariu patalpų vedinimų, net ir karštomis dienomis.

Parašykite komentarą