Kas gali atlikti statybų techninę priežiūrą?

Kas gali atlikti statybų techninę priežiūrą?

Kas atsakingas už pastato priežiūrą? Statybų techninė priežiūra yra labai atsakinga viso darbo dalis, šioje srityje yra daug atsakomybės ir nelabai gali būti daromos klaidos. Kad pastato priežiūra būtų sėkminga, reikia organizuoti priežiūros skyrių, kuriame visos funkcijos būtų tiksliai apibrėžtos. Be to, svarbu, kad visi pastato naudotojai dėtų pastangas, kad pastatas būtų kuo geresnės būklės.

Techninės priežiūros vadovai

Už techninės priežiūros planą atsako techninės priežiūros vadovai. Jie turi planuoti, skirti užduotis, valdyti techninę komandą ir nuspręsti, kaip reaguoti į gedimą. Įmonės, kurios teikia įvairias priežiūros paslaugas, taip pat stebi, ar sutartis vykdoma pagal nustatytas sąlygas.

Technikai

Techninės priežiūros specialistai atlieka reguliarius patikrinimus, atlieka profilaktinės priežiūros darbus ir reaguoja į gedimus (reaktyvioji priežiūra). Jie gali turėti įvairių įgūdžių arba specializuotis atliekant vieną techninę priežiūrą, pvz., elektros, ŠVOK priežiūros, santechnikos ir kt. Prižiūrėtojai prižiūri ir palaiko sklandų pastato bendro naudojimo patalpų eksploatavimą. Be prižiūrėtojų, valymo ir namų tvarkymo komandos yra atsakingos už didžiąją dalį priežiūros, kad pastatas būtų švarus ir malonus.

Kokios priežiūros rūšys yra pastato priežiūros dalis?

Įprastinė priežiūra apima kasdienes, savaitines ir periodines užduotis, kurios padeda išlaikyti optimalią pastato būklę naudotojams, pavyzdžiui, valymą, atliekų tvarkymą ar kenkėjų kontrolę. Nors pagrindinis dėmesys skiriamas tokio tipo „švelniam patalpų valdymui“, jis taip pat apima vizualinę apžiūrą arba smulkų remontą (pvz., perdegusių lempučių keitimą). Paprastai už tai atsako pastatų prižiūrėtojai.

Profilaktinė priežiūra. Atliekant prevencinę pastatų priežiūrą, siekiama, kad objektas būtų patogus ir saugus naudotojams. Jis dažnai grindžiamas eksploatavimo ir priežiūros vadovais. Pastatų profilaktinė priežiūra apima keletą skirtingų paslaugų. Pirma, tai elektros įrangos, dujų instaliacijos, ŠVOK, liftų, eskalatorių ir kito pastato naudotojų kasdien naudojamo turto priežiūra. Tada atliekama konstrukcijos ir išorės zonos priežiūra, kuri apima pastato izoliaciją, stogo dangą ir apsaugos sistemas.

Taigi, raktas į puikią pastato priežiūrą yra planuoti ir suderinti visus darbus pagal tą patį grafiką. Laimei, didžiąją dalį prevencinės priežiūros plano sudaro darbo užsakymai, kurie kartojami tam tikru periodiškumu, todėl galima automatizuoti darbo eigą naudojant išmaniąją priežiūros valdymo programinę įrangą.