Kieto kuro katilai ar šilumos siurbliai?

Kieto kuro katilai ar šilumos siurbliai?

Kylant kainoms daugelis žmonių pradėjo galvoti – kuris energijos šaltinis yra geriausias siekiant apšildyti namus. Labai ilgai minėti šilumos siurbliai jau nebėra taip giriami, kadangi jų kainos gal ir krenta, tačiau išlaikymo kaštai labai kyla.

Vis dažniau yra minimi kieto kuro katilai, kurie dažnai pristatomi kaip pati ekonomiškiausia būsto apšildymo sistema.

O kas dar lemia, kad kieto kuro katilai pasirenkami vis dažniau nei šilumos siurbliai.

Išlaikymo kaštai

Galima drąsiai sakyti, kad kietas kuras yra pati pigiausia šilumos išgavimo alternatyva. Ne tik šiuo metu, kai elektros bei dujų kainos labai pakilo, tačiau taip buvo visada. Svarbiausia yra investuoti į tokią sistemą, kuri veiktų kuo efektyviau, tai yra, gebėtų pagaminti didelį šilumos kiekį sunaudojama mažai žaliavos.

Įrangos kainos

Lyginant įrangas taip pat nereikia daug sekti pasiūlymų, kadangi matyti, jog kieto kuro katilai kainuoja pigiau. Žinoma, tai priklauso nuo daugelio smulkmenų. Juk šiuo metu sistemų pasiūla yra labai plati. Visgi, šilumos siurbliai vis dar yra vadinami inovacija, tad dėl to jie dažniausiai kainuoja brangiau. Tuo tarpu kieto kuro katilai – seniai naudojama sistema, įranga, kuri savo kainomis dažniausiai džiugina net ir labiausiai taupančius.

Patogumas

Patogumo aspektas yra labai reliatyvus. Daugeliui žmonių atrodo, kad siurbliai yra kur kas patogesnis pasirinkimas. Taip, jie veikia beveik nieko nedarant. Tačiau reikia nepamiršti, kad šiuo metu kieto kuro katilai yra labai reliatyvus ir jiems taip pat užtenka minimalios priežiūros. Ypač tokiu atveju, jeigu yra naudojami granuliniai.

Ekologija

Kieto kuro katilai nėra taršūs, kaip daugelis galvoja. Viskas priklauso nuo to – kokia sistema bus naudojama ir tuo pačiu kokia žaliava bus kūrenama. Tiek malkos, tiek briketai yra geras pasirinkimas, kuris neteršia gamtos. Galima džiaugtis, kad Lietuva šių žaliavų turi pati užtektinai.

Šiais laikais suderinti visus poreikius, kurie apima ir kainą, ir patogumą, ir kitus niuansus –  tikrai yra įmanoma. Svarbiausia yra atsakingai ieškoti tokios sistemos, kuri atsiperka ne tik šiandien, tačiau taip pat ir į ateitį.

 

Parašykite komentarą