Mini ekskavatoriaus nuoma – kaip valdyti patiems

Mini ekskavatoriaus nuoma – kaip valdyti patiems

Daugelis įsitikinę – mini ekskavatoriai – tai ne jiems. Juk tai brangu, be to juk tai ekskavatorius – sudėtinga mašina, kuriai valdyti reikia baigti specialius mokslus. Viskas yra kur kas paprasčiau, nei atrodo. Ekskavatorių valdyti gali kiekvienas, todėl jei tik reikia iškasti tranšėją pamatui, pravesti elektros laidus į kitą kiemo galą ar įsirengti laistymo sistemą, net nedvejokite – mini ekskavatoriaus nuoma yra pats geriausias sprendimas. Aišku, kastuvu mosikuoti irgi galima, bet, jei negailite savo nugaros, pagailėkite bent laiko, kurį sugaišite kasdami rankomis.

Mini ekskavatoriaus valdymas

Mini ekskavatoriai yra valdomi labai paprastai. Viskas, ką reikia atsiminti, tai yra trys svirtys:

  1. Viduriniosios svirtys, kurias galima valdyti tiek rankomis, tiek kojomis. Tai ekskavatoriaus judėjimo svirtys. Pastumiate kairiąją svirtį, ekskavatoriaus kairysis vikšras pradeda judėti. Kadangi dešinysis tuo metu stovi, ekskavatorius sukasi į dešinę. Su dešiniuoju analogiškai – pastumiate į priekį, vikšras juda į priekį, patraukiate atgal – jis juda atgal. Kad važiuotumėte tiesiai, reikia pastumti arba patraukti abi svirtis iš karto.
  2. Kairioji rankos svirtis. Ši svirtis yra skirta sukti korpusą į kairę arba dešinę. Pastūmus svirtį pirmyn, išsitiesia kaušo strėlė, o atgal – susilenkia į pradinę poziciją.
  3. Dešinioji rankos svirtis. Ši svirtis valdo pagrindinę strėlę. Svirtelė pirmyn strėlę ištiesia, atgal – nuleidžia. Pasukus į kairę, pakeliamas pats kaušas, o į dešinę – kaušas nuleidžiamas.

Kai kuriuose mini ekskavatoriuose yra specialus nykštys prie kaušo, skirtas uždaryti kaušui arba suimti tam tikrus daiktus. Bet toks įrenginys naudojamas ne kasimui, o sienų griovimui arba krautuvams.

Dar yra viena svirtis, skirta peiliui pakelti arba nuleisti. Bet ne visi mini ekskavatoriai tuos peilius turi. Reikia tik atsiminti, kad pakeltu peiliu važiuoti sekasi kur kas geriau, nei nuleistu. Be to nuleistas peilis suteikia mini ekskavatoriui stabilumo, jei abi strėlės ištiesiamos gana toli.

Mini ekskavatoriaus valdymas yra paprastas, tačiau pirmą kartą užtrunka šiek tiek laiko, kol įvaldysite pagrindinius judesius. Vėliau juo naudotis bus kur kas paprasčiau. Mini ekskavatoriaus nuoma leidžia šiuo prietaisu naudotis visiems, kas paprastai su ekskavatoriumi niekada nėra dirbęs. Aišku, nereikia lygintis su profesionalais, kurie vienu metu gali ir važiuoti, ir sukti korpusą, ir versti kaušą. Tai ilgų metų ir įgūdžių reikalaujantis darbas. Pradedantieji viską daro neskubėdami ir kantriai, stebėdami aplinką ir žemę, kad nebūtų nukirsti laidai ar kanalizacijos vamzdžiai.

Kiek kainuoja mini ekskavatoriaus nuoma?

Mini ekskavatoriaus nuoma kainuoja palyginus nedaug – 60-70 eurų dienai. Tiesai, tai labai paprastas ir ne itin galingas mini ekskavatorius. Jei reikia rimtesnio, kainuos apie 100-120 eurų dienai. Samdyti mini ekskavatorių su vairuotoju yra kur kas brangiau – po 35 eurus valandai, o minimalus mokestis yra 2 valandų mokestis – 70 eurų. Jei reikia iškasti duobę ir viskas – tada apsimoka samdyti su operatoriumi. Bet jei reikia kasti tranšėjas, kloti laidus ar vamzdžius, betonuoti pamatus, o po to dar ir užkasti, ką išrausėte – labiau apsimoka patiems nuomotis dienai.