Statybų pagalbininkas – mini ekskavatorius

Statybų pagalbininkas – mini ekskavatorius

Mini ekskavatoriaus nuoma yra puikiai žinoma paslauga daugeliui statybininkų, bet šiame straipsnyje pabandykite panagrinėti plačiau kas tai yra, kodėl populiaru ir ką gali ekskavatorius. Lietuvos statybų sritis yra gana įnovatyvi, lietuviai ypač imlūs technologijoms, kurios lengvina darbus, ypač fizinės paskirties. O mini ekskavatoriai yra kaip tik tokie, skirti atlikti smulkius ir vidutinius žemės kasimo ir lyginimo darbus statybvietėje ar aplinką tvarkant.

Kasimo darbai

 

Mini ekskavatorius yra daugiafunkcinė mašina galinti atlikti ypač daug skirtingų užduočių, ar tai būtų duobės kasimas, tranšėja požeminėms inžinerinėms sistemoms, pamatų atkasimas, grunto formavimas specialiu vartomu kaušu. Statant namą ar tvarkant apleistą sklypą savininkui ne vieną kartą prireikia šių paslaugų. Vos kelių tonų ekskavatorius per valandą gali atlikti tiek darbų, kiek vienas žmogus darbuosis keletą dienų. Dėl savo dydžio gali įvažiuoti į sunkiai pasiekiamas vietas.

 

Planiravimo darbai

 

Prie šio tipo ekskavatorių yra galimybė prijungti skirtingo tipo kaušus, vienas jų – planiruojantis vartomas, skirtas grunto lyginimui ir formavimui. Statybų pabaigoje kiekvienas vystytojas susiduria su gerbūvio darbais, kuomet reikai suformuoti norimą kraštovaizdį ar landšaftą. Šiuos darbus ypač gerai atliks mini ekskavatoriaus nuoma su patyrusiu operatoriumi. Įgudusi vairuotojo ranka gali suformuoti ir ypač tikslaus nuolydžio šlaitus sklypo krašte ar pakelės griovyje.

 

Polių gręžimas

 

Statant namą, atraminė sienutę, terasą ar tvorą pirmiausiai įrengiami poliniai pamatai, kuriems reikia gręžti skylęs grunte. Mini ekskavatorius turi specialų padargą polių gręžimo įrangai montuoji ir poliams gręžti. Dažniausiai yra siūloma pasirinkti iš skirtingo diametro žemės grąžtų, o prailgintuvo pagalba šie poliai gali siekti ir 3 metrų gylį. Skirtingai nei rankiniu būdu jūs galėsite ramiai stebėti kaip su šiais darbais tvarkosi šiuolaikinė itin sparti technika. Taupykite savo laiką – rinkitės ekskavatoriaus paslaugas.