Kaip išmokyti šunį netempti pavadėlio?

Kaip išmokyti šunį netempti pavadėlio?

Jei tektų įvardinti dažniausią problemą, kuria skundžiasi šunų šeimininkai, tikriausiai tai būtų būtent pavadėlio tempimas. Deja, nėra jokio greito ir stebuklingo metodo, kuris išmokytų šunį netempti pavadžio ir eiti kiek įmanoma tvarkingiau. Vis dėlto, jei dirbsite nuosekliai, tikrai galite pasiekti puikių rezultatų. Taigi, nuo ko pradėti?

1 taisyklė: neleiskite šuniui veržtis pro duris.

Jei vienoje situacijoje šuniui leisite veržtis į priekį, o kitoje – jau nebe, šuniui paprasčiausiai nebus aišku, ko iš tiesų iš jo norite. Viskas šiame pasaulyje šuniui turi atrodyti kaip juoda ir balta: jei atsiranda ir pilka spalva, tai lemia įvairius nesusipratimus, todėl nustatykite aiškias taisykles ir neleiskite šuniui suabejoti, kad gali būti kitaip. Taigi, grįžkime prie durų. Kas pro jas eina pirmas? Jūs? Šuo? Galbūt šuo pirmas išbėga pro duris, o jūs lekiate iš paskos? Jei taip, grįžkime prie durų slenksčio. Paprašykite šuns atsisėsti, ženkite link durų. Šuo išsėdi? Puiku! Palenkite durų rankeną. Šuo vis dar sėdi? Fantastika! Atidarykite duris. Ar šuo dar neišlėkė? Ne? Nuostabu? Pasikvieskite šunį ir eikite į lauką. Jei šuo labai impulsyvus, jam išsėdėti bus ganėtinai sunku, todėl reikės įdėti šiek tiek darbo. Pasodinkite šunį. Atverkite durų plyšelį. Šuo lekia pro duris? Cha, jam nepavyks! Taip, tikrai nepavyks, nes jūs netardami nė žodžio tas duris uždarysite, ir kai šuo šiek tiek nurims, galėsite vėl bandyti atverti plyšelį. Šuo vėl veržiasi? Uždarykite duris, ir viską kartokite nuo pradžių. Šuo labai greitai supras, kad durys atsiveria tik tada, kai jis elgiasi ramiai, taigi, į lauką galėsite išeiti nebėgdami paskui šunį.

2 taisyklė: šuo šeimininko niekur nenutemps.

Ach, koks geras kvapas! Ui, koks įdomus akmuo! Och, drugelis! Kieme yra daugybė įdomių dalykų, su kuriais šuo nekantrauja susipažinti artimiau. Taip, šuniui yra būtina susipažinti su jį supančia apinka, bet kam čia dabar reikia tempti tą šeimininką? Kaip tai kam? Nes norisi kuo greičiau viską išanalizuoti! Šeimininkai dažniausiai nėra tokie entuziastingi, ir jų visiškai nedomina kitų šunų paliktos „žinutės“, palikti pėdsakai ar dar kiti šunų pasaulio dalykai. Taigi, reikia mokytis susitarti su savo šunimi netempti to nelemto pavadžio… Labai svarbu šuniui suteikti erdvės pasiuostyti, bet… tai turi vykti tik tada, kai pavadėlis yra laisvas, o dar geriau, jei prieš tai paprašysite šuns kontakto. Pavyzdžiui, šuo nori pauostyti krūmą, pavadėlis įsitempia. Jūs pasikviečiate šunį pas save, paprašote pasižiūrėti į jus, ir kai tai įvyksta, atlaisvinate pavadėlį ir leidžiate šuniui pasiuostyti. Win-win.

Susitikime individualioje dresūros pamokoje Vilniuje! https://zverincius.lt/paslaugos/682-individuali-dresuros-pamoka.html

Parašykite komentarą